Ivana Hujerová

Dosavadní krajská radní pro řízení hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova Ivana Hujerová zvolená za Změnu pro Liberecký kraj se rozhodla vystoupit ze zastupitelského klubu vlastní strany. Očekávaný krok ze strany náměstkyně se udál na posledním zasedání krajského zastupitelstva, těsně před komunálními volbami. Svůj post radní si ovšem ponechává.

 

Na úterním krajském zastupitelstvu uvedla, že „Kolegy ze Změny mi byla vyslovena nedůvěra v souvislosti s mým rozhodováním v pozici radní a byla jsem vyzvána k sebereflexi, proto jsem se rozhodla ukončit členství v zastupitelském klubu Změny.“  Ve své funkci ale zůstává, ovšem podle vlastního prohlášení je možné, že bude odvolána. Celý text, který popisuje vystoupení Ivany Hujerové ze zastupitelského klubu Změny pro Liberecký kraj, naleznete zde.

Podle hejtmana Martina Půty je třeba situaci řešit, protože situace v koalici vidí na vlásku a ve hře je varianta jednání s ostatními stranami. Předseda zastupitelského klubu Změny pro Liberecký kraj Josef Jadrný označil situaci za vážnou. Jan Korytář se dokonce domnívá, že by mohlo jít o předem připravený scénář sepsaný koaličním partnerem Starosty pro Liberecký kraj.

Že krok Ivany Hujerové nebyl nikterak spontánní a diskutovaný může dokládat i skutečnost, že na nastalou situaci již měli Starostové pro Liberecký kraj připravený projev, který na zastupitelstvu také přednesli. Celé jeho znění je zde.

Odklon od vlastního zastupitelského klubu byl zejména u Ivany Hujerové sledovatelný již delší dobu. Hlasovala, spolu s Josefem Jadrným a Alenou Losovou, v rozporu s usnesením vlastního zastupitelského klubu (například v otázce miliardového tendru na dopravní obslužnost) a často za ni na zastupitelstvu mluvil například hejtman Martin Půta.

Ivana Hujerová se také dlouhodobě vyjadřovala proti protikorupčním aktivitám některých lídrů Změny, například Jana Korytáře nebo Zuzany Kocumové. Signálem blížícího se rozkolu mohl být až PR laděný článek, který s Hujerovou vyšel na mediálních stránkách společnosti Syner, které jsou nepokrytě zamířené na jediný cíl: Změnu pro Liberec a Liberecký kraj.

Ivana Hujerová byla zvolena v roce 2012 za Změnu pro Liberecký kraj s nejmenším počtem přednostních hlasů (290, pro srovnání: lídr Jan Korytář jich měl 6 160, Zuzana Kocumová 4 457).

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;