nemocnice Česká Lípa

Budova nemocnice a polikliniky v České lípě, která byla postavena více než před třemi desítkami let, se dočká několik let plánovaného zateplení. Akci budova provádět firma patřící známé společnosti Syner, nakonec ovšem nemocnici zateplí téměř o 30 milionů korun levněji a stavba bude kratší o pět měsíců. Jde o reakci na posudek, které si nechalo vypracovat nové vedení Libereckého kraje.

Vedení Libereckého kraje, konkrétně náměstkyně pro zdravotnictví Zuzana Kocumové (Změna pro Liberecký kraj) a dozorčí rada vyjádřily již z kraje letošního roku své pochybnosti ohledně veřejné zakázky na zateplení nemocnice v České Lípě.

Důvodem byl nestandartní postup původní soutěže i možné předražení, na které ukazovalo odborné stanovisko, které si vedení kraje nechalo zpracovat. Ihned přišla vlna kritiky od ČSSD, KSČM a ODS, že jde o neuvážený krok, který ohrozí zdravotnictví celého kraje. Nicméně za několik týdnů přišla sama vítězná firma CL Evans  s návrhem, že zakázku realizuje o celých 25 milionu korun levněji.

Jedním z důvodů velkých pochybností vedení Libereckého kraje i dozorčí rady nemocnice je zpráva společnosti Energy Benefit Centre, která označila projekt zateplení českolipské nemocnice o 30 milionů korun předražený. Vedle této skutečnosti vadil novému vedení kraje i postup při zadávání původní veřejné zakázky - více zde.

Původní tendr  vyhrála firma CL-Evans (patřící pod S group holding – Syner) s nejnižší nabízenou cenou 148,4 milionu korun. Nyní ji bude realizovat za 119,2 milionů korun a stavba má trvat místo osmnácti pouze třináct měsíců. Firma později začala argumentovat, že cena může být tolik výrazně snížena, jelikož budou použity jiné technologie.

V nemocnici v České Lípě v minulosti působili politici ČSSD, kteří zde jako uvolnění radní pobírali navýšené odměny, za což je později obvinila policie.


Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;