Jiří Veselka

Dosavadní generální ředitel Krajské nemocnice Liberec (KNL) Jiří Veselka nebude obhajovat svůj post. Jako důvod uvedl, že necítí stoprocentní podporu ze strany majoritního akcionáře nemocnice, tedy Libereckého kraje.

Veselka byl do své funkce instalován na základě politických dohod po převratu na liberecké radnici na jaře 2011. V současné době Liberecký kraj vypsal výběrové řízení na nového ředitele KNL.

Odstupující ředitel Jiří Veselka ve svém prohlášení uvedl, že necítí stoprocentní důvěru ze strany představitelů Libereckého kraje, proto na svůj post de facto rezignuje.  Již před ním, v březnu letošního roku, na svůj post rezignoval ekonomický ředitel nemocnice, bývalý primátor Liberce za ODS Jiří Kittner.

Oba byli do svých funkcí jmenováni po převratu na liberecké radnici, kdy byli z vedení města odvoláni zástupci Změny pro Liberec v čele s primátorem Janem Korytářem a byla utvořena velká opozičně smluvní koalice ČSSD, Unie pro sport a zdraví, Liberec občanům a VV.

Jiří Veselka již v minulosti působil a jako předseda Unie pro sport a zdraví působil i ve funkci ředitele libereckého dopravního podniku. Zastával rovněž post náměstka na liberecké radnici za primátorování Jiřího Kittnera.
Místo ředitele  KNL bez výběrového řízení zde získal v roce 2011  Jiří Veselka s platem 150 tisíc korun měsíčně (+ 15 tisíc za předsednictví v představenstvu), Jiří Kittner z ODS získal plat 120 tisíc korun měsíčně (+ 10 tisíc za členství v představenstvu).

Vedle toho došlo k razatnímu navýšení odměn v dozorčí radě pro představitele liberecké ČSSD - Františka Hrušu, Milana Šíra, Pavla Petráčka, Zdeňka Bursu a Martina Seppa a zástupce Liberce občanům - náměstka primátorky Kamila Jana Svobodu. Ten se ale jako první, po začátku kritiky, svých odměn vzdal. Předseda tehdejší dozorčí rady a krajský Zdeněk Bursa pobíral 50 tisíc korun měsíčně, členové rady 30 tisíc.

V současné době je na post vedení liberecké nemocnice vypsáno výběrové řízení. Přihlásilo se do něj osm uchazečů, mezi nimi jsou například bývalý ředitele liberecké VZP a někdejší šéf odboru zdravotnictví na kraji Jiří Benedikt nebo kandidát na primátora za TOP 09 a bývalý ředitel KNL Luděk Nečesaný.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;