Lukáš Martin náměstek

Náměstek primátorky pro rozvoj, dopravu a technickou infrastrukturu Lukáš Martin (ČSSD) hodlá rezignovat na svou funkci. Oficiálním důvodem mají být zdravotní problémy. Lukáš Martin nyní čerpá řádnou dovolenou, po jejímž návratu se nemá na své místo náměstka ani radního vrátit. Naší redakci to potvrdily zdroje z liberecké radnice i místní ČSSD.

Náměstek Lukáš Martin by zároveň mohl pobývat v zahraničí, stejně jako před krajskými volbami v roce 2012. Podle zdrojů z prostředí liberecké ČSSD se jako o jeho nástupci uvažuje o Milanu Šírovi, matadoru liberecké politiky, který obdobnou funkci zastával už za vlády Jiřího Kittnera. Nyní pracuje v Technických službách města Liberce, kde mu byla po převratu na liberecké radnici v roce 2011 vytvořena manažerská funkce. Podle opozice šlo o jasnou trafiku. Milan Šír vždy odmítl sdělit, jaká je jeho náplň práce i výše platu.

Lukáš Martin, rodák z Malé Skály, se v liberecké politice objevil až těsně před volbami v roce 2010. Tehdy jej, spolu například se stejně náhle objevivší se Martinou Rosenbergovou, do vrchních pater místní politiky přivedl krajský boss ČSSD Robert Dušek. Martin se do té doby živil jako realitní spekulant či jako provozovatel kadeřnictví.

Po volbách v roce 2010 dosedl na náměstkovské místo, a to již ve městské vládě za primátora Jana Korytáře. Později byl ale jedním z hlavních aktérů odvolání Změny pro Liberec z vedení města a vytvoření opozičně smluvní tiché koalice s ODS. Za svou kariéru v městské radě byl opozicí nejkritizovanějším náměstkem. Zejména v oblasti čerpání evropských dotací či investičních akcí, které měl na starosti. Vytýkány mu byly zejména neschopnost, nekompetentnost, ale i zákulisní jednání.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;