Radek Cikl

„Žít skromně jako socan...“  Tímto mottem pobavil Liberečany během předvolební debaty v krajské knihovně  náměstek hejtmana pro školství, Radek Cikl z ČSSD. Nyní ukázal, jak jej umí realizovat v praxi. Poté, co ČSSD drtivě prohrála krajské volby jej mimořádné a poslední zasedání odstupující krajské rady, jejímž je členem, jmenovalo na post ředitele průmyslové školy stavební v Liberci. Cikl se brání, že prošel výběrovým řízením a že pouze myslel na zadní kolečka, což je podle něj spíše ctnost.

Náměstek Cikl školu nikdy neřídil

Radek Cikl, vzděláním tělocvikář, sice žádnou školu nikdy neřídil, ale komise jej jednoznačně vybrala jako nejvhodnějšího kandidáta na místo prestižní liberecké střední školy – stavební průmyslovky. O manažerských schopnostech Radka Cikla asi nejvíce vypovídá skutečnost, že kvůli jeho „optimalizaci středních škol“, kterou prosazoval jako náměstek hejtmana, vyšly do ulic opakovaně davy studentů a zdvihly se vlny dalších, laických i odborných, protestů.

Nastupující hejtman Martin Půta se k tomu pro ČTK vyjádřil: "Korektní by bylo, kdyby rozhodnutí nechali na nově zvolené radě, my bychom prošli doporučení výběrové komise a podle toho bychom rozhodli. Podobné rozdávání míst na poslední chvíli je nedůstojné a zavání nečistou hrou."

Naopak Cikl své jednání vidí jako lidské pozitivum. Myslel prý pouze na zadní vrátka a přemýšlel dopředu, protože ne vše v životě vychází, jak chceme. Místo ředitele liberecké stavební průmyslovky se uvolnilo k prvnímu únoru příštího roku. Současný ředitel odešel kvůli zdravotním důvodům. Výběrové řízení, které Radek Cikl jednomyslně vyhrál, bylo vypsáno těsně před krajskými volbami, na začátku říjnu.

s využitím zdrojů Jaroslav Tauchman

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;