Lukáš Pohanka-Vratislavice

Městský obvod Liberec - Vratislavice nad Nisou má něco přes osm tisíc obyvatel, přenádherný WiFi park a stavbu roku Libereckého kraje. Jako jediný městský obvod má také svůj malý úřad, patnáctičlenné zastupitelstvo a s tím spojený drobný problém. Málokdo totiž tuší, co se na tom malém úřadě a malinkém zastupitelstvu ve skutečnosti děje.

Vratislavický zpravodaj totiž razí (nutno podotknout, že velmi neúspěšně) tezi, že by měl být měsíčníkem apolitickým a občanů, kteří si nenechají utéct žádné jednání zastupitelstva, je jako šafránu. A asi správně tušíte - úsměv starosty Lukáše Pohanky (SLK) není bohužel přímo úměrný otevřenosti úřadu vůči občanům.

Každý pohár trpělivosti jednou přeteče, i ten náš. Demokracii je třeba pěstovat a jít jí naproti! V obci, která má osm tisíc obyvatel, bychom si měli vycházet vstříc, ne si vzájemně házet klacky pod nohy.

Věříme, že stávající praxe (ve vedení zastupitelstva, v pěstování vztahů s občany) je udržitelná jen proto, že o ní málokdo ví. :-) I proto vznikl portál NaseVratislavice.cz. Ten by rád byl prvním vratislavickým magazínem, který bude otevřený všem. Rádi bychom tvořili prostor pro otevřenou politickou diskuzi. Chceme přinášet aktuální informace o dění na zastupitelstvu, máme dokonce v plánu brzy uveřejňovat a archivovat audiozáznamy z jeho jednání.

Chceme, aby občané Vratislavic nerozhodovali o otázce, kdo bude řídit obec, podle fotek ve Zpravodaji, nebo dokonce podle kroků premiéra Nečase a ministra Kalouska. Chceme se pokusit vykřesat v místních zájem o věci veřejné a umožnit jim tak rozhodnutí odpovědné - ať už bude jakékoli.

Vážení spoluobčané, naše Vratislavice jsou krásné, s nádherným parkem, stavbou roku Libereckého kraje a táhnou mladé rodiny! Ale nezaslouží si náš nezájem. Budeme moc rádi, vyslyšíte-li tuto výzvu a budete dění v nich aktivně sledovat!

Jana Schlegelová, Pavel Hrstka
www.nasevratislavice.cz

Naše Vratislavice můžete sledovat i na Facebooku a Twitteru:

www.facebook.com/nasevratislavice
www.twitter.com/nas_vratislav

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;