1. Jaký je rozpočet Vaší senátorské kampaně v Kč?
700 tis. Kč
2. Jaké jsou zdroje financování Vaši kampaně?
Z rozpočtu politického hnutí Starostové pro Liberecký kraj, konkrétně ze státních příspěvků, které hnutí obdrželo za mandáty členů zastupitelstva Libereckého kraje získaných ve volbách 2012 a mandát senátora získaného ve volebním okrsku č. 34 Česká Lípa v roce 2014.
3. Na co budou převážně prostředky použity?
Na senátorskou kampaň (billboardy, plachty, letáky, reklama na prostředcích veřejné dopravy, videorozhovory s podporovateli, propagace na facebooku, reklamní články v tisku, doprava apod.)
4. Budou zveřejněny na Vašich stránkách sponzoři Vaší kampaně, popřípadě kde jinde?
Jak vyplývá z odpovědi na otázku č. 2, žádní sponzoři na mou senátorskou kampaň neexistují.
5. Vnímáte korupci a klientelismus v České republice jako závažný problém, který je nutné řešit?
Dle toho, co se valí z médií se nepochybně o závažný problém jedná. Na druhé straně, nevím jestli je to tím, že je Chrastava příliš malá či se o mě obecně ví, že já bych obdobným metodám nepodlehnul, nesetkávám se s tímto nešvarem osobně. Za určitou formu korupce a klientelismu však osobně považuji i situaci, kdy si politici získávají přízeň či očerňují konkurenci jimi vlastněnými médii. To je celostátní problém šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a jím vlastněnými médii MF DNES, Lidové noviny a další, ale také problém regionální, kdy můj současný přímý konkurent v kandidatuře do Senátu prostřednictvím jím založeným KPKP a navázaným webovým periodikem Náš Liberec (dokonce financovaným z dotačních zdrojů), již léta očerňuje konkurenci a pracuje ve prospěch svého zakladatele. KPKP dokonce realizuje tuto anketu mezi kandidáty do Senátu, což považuji vzhledem k faktickému vlastnictví KPKP jedním z kandidátů za eticky zcela nepřijatelné. Přesto tímto na zadané anketní otázky odpovídám.
6. Je něco, na co byste se chtěl v této oblasti zaměřit, pokud byste byl zvolen?
Nevím, jestli to nebude zcela nad mé síly, ale nesmírně mně vadí „válka policajtů“ , kdy jedna klíčová složka pomlouvá druhou a já se ztrácím v tom, kdo má vlastně pravdu. Rád bych přispěl k tomu, aby policie mohla pracovat nezávisle na jakýchkoli politických tlacích.
7. Mají čelní političtí představitelé či manažeři veřejných organizací odstoupit ze svých funkcí, pokud jsou obviněni z úmyslných trestných činů či korupčního jednání?
Zde jednoznačně odpovídá právní řád České republiky. Do okamžiku pravomocného odsouzení je zákonná povinnost na podezřelého hledět jako na nevinného. To ze zákona platí i pro nepravomocně odsouzené ve všech případech trestných činů (nejen tedy úmyslných) jako je tomu v případech lídryně a kandidátky č. 19 volební strany Změny pro Liberecký kraj v letošních krajských volbách a tím spíše pro „jen“ obžalovaného či dokonce pro „jen“ obviněného jako je tomu v případě lídra volební strany Starostové pro Liberecký kraj v letošních krajských volbách. Z výše uvedených zákonných důvodů mě tak samotná otázka připadá nepatřičná.