Rehabilitace pomůže Vašíkovi k samostatným krůčkům

Čtyřletý Vašík z Jiříkova neměl lehký start do života, už jako miminko ho postihlo mnoho diagnóz. Mimo jiné nemůže chodit, ale díky intenzivním rehabilitacím v Neurorehabilitačním centru SAREMA v Liberci začíná alespoň lézt. Aby chlapec mohl dělat další pokroky, je třeba v terapii pokračovat. Zdravotní pojišťovny léčbu ale téměř neproplácejí, klinika proto vyhlásila pro Vašíka veřejnou sbírku.

Vašíkův příchod na svět nebyl vůbec ideální. Maminka prodělala v těhotenství dva epileptické záchvaty a Vašík se narodil předčasně akutním císařským řezem. Byl sice hrozně malinký, ale jinak vše nasvědčovalo tomu, že je v pořádku, hezky rostl, jedl a otáčel se na bříško. Po očkování se vše změnilo – Vašík se přestal otáčet, měl silný třes v rukou i nohách. „V sedmi měsících nás poslali na vyšetření k neurologovi, pak následoval screening, magnetická rezonance, genetika a přicházely samé špatné zprávy. Vašíkova diagnóza zněla vývojová encefalopatie s epilepsií, těžká mentální retardace, autistické rysy, hypotonie“ říká maminka.

Vašík bohužel nechodí, ale statečně se společně s rodinou pere se svým osudem. Díky rehabilitacím v lázních a především pravidelné péči na neurorehabilitační klinice SAREMA LIBEREC začíná pomalu lézt. Chlapečkova fyzioterapeutka Tereza Valíková vysvětluje:
„Je vidět, jak moc pravidelné rehabilitace Vašíkovi pomáhají, nejsou ale, bohužel, hrazeny zdravotními pojišťovnami, a pokud má jeho vývoj postupovat k dalším dovednostem, je třeba v intenzivní terapii pokračovat.“

Proto nezbývá nic jiného než shánět finanční prostředky jinou cestou. Maminka se ve spolupráci s klinikou SAREMA obrátila na veřejnou platformu Donio s prosbou o pomoc pro svého synka: “Věříme, že díky rehabilitacím jednou Vašík udělá i těch pár krůčků sám. Někomu se to může zdát jako malý cíl, ale pro nás i Vašíka je obrovský a stále věříme, že ho dosáhneme. Moc děkujeme. “

Přispět můžete na: https://www.donio.cz/rehabilitace-pomuze-vasikovi-k-samostatnym-kruckum

Přidat komentář (0 Komentářů)
Václav Horáček-TOP 09

„Otevřeně a slušně to jde“ - takové heslo zvolila TOP 09, která kandiduje s podporou Starostů pro Liberecký kraj na severu České země a které mají představit zejména dva lídři – do nedávna poslanci se zkušeností starostů, Jan Farský ze Semil a Václav Horáček z Železného Brodu. Nicméně alespoň u druhého jmenovaného to s tou otevřeností nebude tak horké.

 

Někdy zjara tohoto roku jsme se dozvěděli, že panu poslanci Václavu Horáčkovi dělá asistenta firemní žurnalista společnosti Syner a PR pracovník liberecké ODS a Jiřího Kittnera Zdeněk Soudný. Ten  na Liberecko přišel s Kateřinou Neumannovou během nechvalně proslaveného MS v lyžování 2009. Později se dal do služeb místní ODS a současně s tím i zdejšího lobbistického syndikátu kolem stavebního gigantu Syner.

A protože média firmy Syner (Genus TV, Týden v LK), Zdeňka Soudného nevyjímaje,  používají nezřídka ke své práci manipulace a lži, zajímalo nás, zda se bude podílet i na kampani pro znovuzvolení Václava Horáčka do Poslanecké sněmovny. Ostatně není to prvně, kdy Zdeněk Soudný pro kandidáta TOP 09 (byť nepřímo formou brožury krajské nemocnice) pracoval. Jednalo se o někdejšího ředitele Krajské nemocnice Liberec Ludka Nečesaného, který v roce 2010 kandidoval na primátora za TOP 09. Nečesaný měl zároveň v té době k vrcholným představitelům liberecké ODS a Syneru velice blízko.

Ale ouha. Zatímco na stránkách pana poslance Zdeněk Soudný ještě na jaře tohoto roku jako asistent figuroval, na konci léta již tomu tak nebylo (ostatní pracovníci zde kontakty uvedeny měli). Když už bylo jasné, že předčasné volby budou koncem října, jsme se tedy obrátili na Zdeňka Soudného s dotazem, jak to je či bylo s jeho angažmá pro Václava Horáčka? Odpověď žádná. To nepřekvapilo.

Stejnou otázku jsme ale položili i panu bývalému poslanci Horáčkovi, a to opakovaně. Odpověď žádná. Ptali jsme se i dalších dvou zaměstnankyň exposlance Václava Horáčka, každé zvlášť, rovněž opakovaně. Odpověď žádná. Během dlouhých šesti týdnů snad deset pokusů o získání odpovědi na jednoduchou otázku. Bez výsledku. Ale možná toto je ta proklamovaná slušnost a otevřenost.

Liberečtí kandidáti za TOP 09/Starosty se snaží postavit kampaň na starostenské zkušenosti, de facto na tom, že jsou jiná TOP 09 než TOP 09 Miroslava Kalouska, letadel Casa nebo i místního Jaromíra Drábka, který byl vlastní krajskou buňkou po sérii skandálů pro jistotu před volbami uklizen z postu krajského předsedy. Z části možná zaslouženě a právem, ale těžko říci ale, zda jim takové postoje, které volí minimálně bývalý poslanec Václav Horáček, v této snaze pomůžou.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;