Bytová družstva se dočkala - jsou osvobozena od daňové povinnosti

Bytová družstva v Liberci, ale i po celé ČR, se dočkala. Poslanecká sněmovna schválila novelu zákona zaručující, že družstva jsou osvobozena od daňové povinnosti, která hrozila při převodu podílů z…

Přidat komentář (0 Komentářů)
Regulace hazardu

Změna pro Liberec dlouhodobě prosazuje důslednou a intenzivní regulaci hazardu. Na toto téma se vedlo několik diskusí jak na úrovni klubů tak i na zastupitelstvu a výsledek? Vedení města se rozhodně nemá čím chlubit.

V Liberci bylo v roce 2010 cca 150 heren, aktuální počet je 93. Vedení města - především náměstek Šolc (SLK) - tvrdí, že nebýt jich, tak by se žádné herny nezavřely. Pravda však je někde trochu jinde.

Přidat komentář (0 Komentářů)
hazard-Liberec

V neděli večer proběhla kontrola heren s proherními automaty, které jsou jednou z hlavních příčin  kriminality v našem městě.  Kontroly se kromě nás a městské policie účastnil náměstek primátorky Jiří Šolc (Liberec občanům, nyní Starostové) a úředník magistrátu pan Berger. Jednalo se letos o první kontrolu heren za účasti města – pokud nepočítáme kontrolu na přítomnost nezletilých v hernách, kterou provedla minulý týden městská policie.

Přidat komentář (0 Komentářů)
hazard-Liberec

V rámci polemiky se zastupitelkou Absolonovou dávám čtenářům tohoto serveru svůj pohled na věc. Během let, kdy legislativa neumožnovala městům regulaci hazardu rostl ve městech nejen počet heren, ale také naštvanost veřejnosti a potažmo zastupitelů. Nejinak tomu bylo v Liberci a téma regulace počtu heren bylo akcentováno nejen v politických programech, ale i v debatách s veřejností. Od okamžiku kdy byla zavedena možnost regulace počtu a umístění adres, kde se hrát dá a může, zastupitelé města hledali cestu, jak k této regulaci přistoupit.

Přidat komentář (0 Komentářů)
hazard-Liberec

Dobrých zpráv je málo, ale lidé je potřebují, hned je nějak líp na světě. Proto je dobře, když se vládnoucí liberecká koalice dovede pochválit. Má to ale své meze. Zažili jsme dobu, kdy takových dobrých zpráv byly plné noviny, a svět stejně nebyl lepší.

Ani dnes spokojenost paní primátorky s fungováním koalice neučiní Liberec lepším. Chce to opravdové činy. Podívejme se třeba na předstíraný zápas města s hazardem.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Hrací automat

Hodně se diskutuje o tom, zda omezovat ve městech dostupnost heren nebo ne. Odpověď je jasná - když je tady něco, co zhoršuje prostředí, ve kterém žijeme, co je nebezpečné mladé populaci, co ničí část obyvatel, nemůže to společnost, která chce mít naději do budoucnosti, nechat bez povšimnutí. Tak jako když se ukázalo, že špína a s ní přemnožené krysy ve středověkých městech zvyšují riziko morové rány, zavedla města kanalizaci a přísnější regulaci odpadu, dnes je třeba zakročit proti hazardu.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Hrací automaty

"Matyáš brzy oslaví čtvrté narozeniny. Už dávno běhá za míčem, široké okolí mu vždy předpovídalo sportovní budoucnost. Jako by znal ze světa jen ten míč. Dostal ho od táty už kdysi dávno do postýlky. Je to jediné, co mu po něm (mimo matných vzpomínek) zůstane.

Jeho máma totiž čtrnáct dní zpátky zařizovala tátův pohřeb. Skočil ze střechy. V jejím nitru se právě míchá tolik pocitů, že jí z toho snad exploduje hlava. Nepochopení, zrada, zoufalství, láska, lístost, stud... To všechno dohromady. Měla něco poznat? Vyčítá si to ...

Přidat komentář (0 Komentářů)
Matěj Hollan

Změna pro Liberec předložila na prosincovém jednání zastupitelstva vyhlášku, která měla za cíl zakázat na celém území Liberce provoz hazardních přístrojů. Ukončení jejich provozu bylo stanoveno na 31. prosince roku 2012, provozovatelé by tedy měli komfortní jednoletou lhůtu na zakončení svého „byznysu“. Návrh vyhlášky neprošel.
Změna pro Liberec jej proto předložila před březnovým jednáním zastupitelstva znova, ve vylepšené podobě podle doporučení Ministerstva vnitra.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Hrací automaty

Zatímco ostatní obce v Libereckém kraji (Chrastava, Nový bor) razantně a dokonce i úspěšně bojují proti hazardu, v samotném Liberci je situace o poznání rozpačitější. Vedení města sice přikročilo k jednotlivým dílčím krokům (několik heren bylo a bude zavřeno) jak s nešvarem hazardu zatočit, ale podle některých opozičních politiků i občanských aktivistů je to dost málo. V této souvislosti zřejmě není bez zajímavosti, že mezi těmi, kterým herny nepřímo – jako pronajimatelům nemovitostí – ale nemálo vydělávají jsou lidé a firmy, které mají blízko k politickým stranám zastoupeným na městě i na kraji.

Přidat komentář (0 Komentářů)


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;