Kdy skončí opravy městských ulic? Vedení města to moc nezajímá

Již dlouhé měsíce stojí rekonstrukce ulic Voroněžská a V úvoze. Na obou ulicích se začalo pracovat na jaře, od poloviny července zde ale práce nepokračují, respektive až tento týden se zde začalo něco dít. Vedení města to příliš nezajímá a odkazuje na Teplárnu.

Je konec října a obě ulice, kde se naposledy pracovalo před čtvrt rokem, stále vypadají stejně, byť poslední dva dny to vypadá, že by se práce mohly hnout. I na naši redakci se obrátila řada občanů, kteří jsou stavem prací v této lokalitě, včetně Nerudova náměstí, znepokojeni.

Souvisí to nejen se ztíženou dopravou v lokalitě, ale také například se zhoršeným svozem odpadků, kdy popelnice stojí v ulicích, což napomáhá aktuálnímu a městem ne příliš reflektovanému přemnožení potkanů v centru Liberce.

Práce realizuje Teplárna Liberec a podle jejího vyjádření by mělo být do konce měsíce hotovo. Podle vyjádření Teplárny Liberec by do konce října mělo dojít k úpravě finálních povrchů.

Překvapivé nicméně je, nakolik laxní je přístup vedení města, kde dopravní stavby má na starosti náměstek za STAN/Starosty pro Liberecký kraj Jiří Janďourek, který má na starosti i v posledních letech značně upadající péči o veřejný prostor a zeleň.

„Ve vámi zmíněných ulicích město Liberec aktuálně nezadalo a neprovádí žádné stavební či servisní práce. Domnívám se, že v tomto případě se budete muset obrátit spíše na Teplárnu Liberec, která tam pokračuje v rozsáhlém projektu GreenNet,“ sdělil na dotaz kolem situace v horním libereckém centru mluvčí radnice Tomáš Tesař.

Do modernizace rozvodných teplovodních sítí Teplárna Liberec investuje přes jednu miliardu korun. Investice do projektu bude částečně financována formou dotace z Národního plánu obnovy. Hlavní část finančních prostředků pro tento projekt bude poskytnuta z fondů mateřské investiční skupiny.

Subscribe
Upozornit na
16 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Příběh oblíbeného Lesního koupaliště je pro Liberec typický. Vedení města se o něj v roce 2018 de facto přestalo starat a péči nechalo, od
Zastupitelé Liberce schválili pořízení dvou kontokorentních úvěrů až do výše 1,5 miliardy korun od České spořitelny. Zastupitelé napříč kluby se, poněkud a pro leckoho
Liberečtí zastupitelé budou rozhodovat o areálu tzv. Machnínského zámečku, který je příkladem jedné z nejhorších libereckých porevolučních privatizací. Nyní mu svítá naděje – zlínský
Sotva se Liberec dostává ze zadlužení, které mu přinesly vlády do roku 2010, kdy dominovala ODS nepokrytě svázaná s místní stavební lobby v čele