Krajské volby vyhráli po čtvrté STAN/Starostové pro Liberecký kraj

Volby v Libereckém kraji měly výrazně nízkou účast. Přišlo pouhých 33,53 procent oprávněných voličů. Vítězem se stali, již po čtvrté, STAN/Starostové pro Liberecký kraj s výsledkem 34,75 procenta voličů, kteří zvítězili o necelá dvě procenta před hnutím ANO. Voliči poslali do krajského zastupitelstva pouze čtyři politické subjekty.

Volby dopadly poměrně těsně. Vítězní STAN/Starostové pro Liberecký kraj získali 34,75 procenta. To jim zajistí 20 zastupitelských křesel ze 45 celkového počtu Zastupitelstva Libereckého kraje.

Druhou nejsilnější stranou je ANO. Jejich kandidáti získali 32,87 procent hlasů, což znamená 18 mandátů krajského zastupitelstva.

Třetí příčku obsadila volební koalice SPOLU (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), která přesvědčila 8,75 procent voličů. To představuje pět křesel v krajském zastupitelstvu.

Poslední koalicí, která v letošních volbách uspěla, je SPD a Trikolora, která těsně překročila pětiprocentní volební hranici pro vstup do Zastupitelstva Libereckého kraje s 5,17 procenty. Vyneslo jí to 2 zastupitelské mandáty.

Do zastupitelstva se nedostala nacionalistická koalice Stačilo!, která získala 4,99 procent voličských hlasů.

Ze zastupitelstva vypadli i Piráti, kteří dostali pouze 3,78 procent. Další neúspěšní skončili i Zelení se se 2,79 procenty nebo Hnutí Přísaha, kterou volilo 2,37 procent voličů.

Subscribe
Upozornit na
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Příběh oblíbeného Lesního koupaliště je pro Liberec typický. Vedení města se o něj v roce 2018 de facto přestalo starat a péči nechalo, od
Zastupitelé Liberce schválili pořízení dvou kontokorentních úvěrů až do výše 1,5 miliardy korun od České spořitelny. Zastupitelé napříč kluby se, poněkud a pro leckoho
Liberečtí zastupitelé budou rozhodovat o areálu tzv. Machnínského zámečku, který je příkladem jedné z nejhorších libereckých porevolučních privatizací. Nyní mu svítá naděje – zlínský
Sotva se Liberec dostává ze zadlužení, které mu přinesly vlády do roku 2010, kdy dominovala ODS nepokrytě svázaná s místní stavební lobby v čele