Malíř a jeho model. Červnová přednáška odhalí jméno Eduarda Charlemonta

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Liberci ve spolupráci s Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci opět uvádí další z dílů vzdělávacího seriálu přednášek pod názvem Památky kolem nás. „Malíř a jeho model. Eduard Charlemont a rodinné portréty Liebiegů“ – tak zní téma, kterým posluchače provede Zuzana Štěpanovičová, kurátorka sbírek z Oblastní galerie v Liberci. Přednáška se koná za prezenční účasti diváků již ve čtvrtek 3. června 2021 od 17 hodin v sálu Krajské vědecké knihovny v Liberci.

Začátek června zájemcům zpříjemní Mgr. Zuzana Štěpanovičová, kurátorka sbírek Oblastní galerie v Liberci, která přiblíží, kdo byl Eduard Charlemont nebo jaká spojitost ho váže s rodem Liebiegů. Umělec, žijící téměř celý svůj život mezi Vídní a Paříží, se v portrétování pohyboval mezi hladkou, minuciózní staromistrovskou malbou a uvolněným štětcovým rukopisem, přičemž vytvořil specifický typ reprezentativního ženského a především dětského portrétu. Pro rodinu Liebiegů vytvořil několik desítek obrazů. Přednáška začíná ve čtvrtek 3. června 2021 od 17 hodin v sálu Krajské vědecké knihovny v Liberci.

Přednášet se bude opět prezenčně, ale pořad bude vysílán i v online podobě, a to prostřednictvím facebookového profilu nebo YouTube kanálu Krajské vědecké knihovny v Liberci.

Více informací najdete na webových stránkách NPÚ, ÚOP v Liberci nebo Krajské vědecké knihovně.

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Liberci spolupracuje od roku 2009 s Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci na přednáškovém cyklu Památky kolem nás. V jeho rámci bylo připraveno více než šest desítek přednášek věnovaných architektuře, movitým památkám a rozličným dalším hmotným pramenům historie regionu.

Tisková zpráva Národního památkového úřadu v Liberci

Subscribe
Upozornit na
9 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Čmelák dlouhé roky zapojuje  dobrovolníky  do praktické ochrany a obnovy krajiny.  V roce 2024 jsme také pokračovali ve snaze  rozšiřovat povědomí o hlavních problémech v
V zajímavém prostředí komplexu kláštera Marienthal v Sasku proběhl v sobotu 7.12.2024 workshop s tématem dobrovolnictví a přeshraniční spolupráce.
Unikátní historická kolekce tzv. Kopschovy knihovny se z místa svého uložení v libereckém kostele Nalezení sv. Kříže dočasně stěhuje do depozitáře Krajské vědecké knihovny
Naivní divadlo Liberec se v krátkém čase již podruhé raduje z velkého úspěchu. Inscenace režisérky Michaely Homolové, Červený balónek, obdržela po Ceně Divadelních novin v kategorii Loutkové a