Měsíc Datum Dokumenty ke stažení Související
Leden 28.01.2010 zápis hlasování usnesení pozvánka komentář
Únor 25.02.2010 zápis hlasování usnesení pozvánka komentář
Březen 25.03.2010 zápis hlasování usnesení pozvánka komentář
Duben 29.04.2010 zápis hlasování usnesení pozvánka komentář
Květen 27.05.2010 zápis hlasování usnesení pozvánka komentář
Červen 24.06.2010 zápis hlasování usnesení pozvánka komentář
Červenec zastupitelstvo tento měsíc nezasedá
Srpen zastupitelstvo tento měsíc nezasedá
Září 16.09.2010 zápis hlasování usnesení pozvánka komentář
Listopad 25.11.2010 zápis hlasování usnesení pozvánka komentář
Prosinec 16.12.2010 zápis hlasování usnesení pozvánka komentář
Prosinec 22.12.2010 zápis hlasování usnesení pozvánka komentář
Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberecké zastupitelstvo

Kdyby někdo ještě před dvěma měsíci tvrdil, že se novým libereckým primátorem stane Jan Korytář nebo že náměstkem primátora pro ekonomiku bude Jaromír Baxa z občanského sdružení Náš Vesec, jistě by se setkal tu s výsměšnými, tu se soucitnými pohledy.

Málokdo, autora těchto řádků nevyjímaje, by takovým prohlášením věřil. Nicméně výsledky libereckých voleb, potvrzené včerejší volbou nového primátora, jeho náměstků a městské rady, ukázaly, jak demokracie umí být překvapivá.

Přidat komentář (0 Komentářů)

Ve čtvrtek 25.listopadu 2010 v 17 hodin začne první zasedání libereckého zastupitelstva zvoleného v letošních komunálních volbách.

Liberečtí občané rozhodli o tom, že po celých dvaceti letech ve městě končí, dosud nepřerušená, vláda ODS, která měla jistě nemalý vliv na současnou podobu města, finační situaci, společenské klima v Liberci, ale i na celkovou pověst obce.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberecké zastupitelstvo

Poslední zasedání zastupitelstva města Liberce před komunálními volbami bylo více než bouřlivé. Vládnoucí koalici nevyšly její plány na prodej libereckého letiště, kterým chtěla vyplnit stomilionovou mezeru v rozpočtu.

Neprošla ani změna územního plánu, která měla zajistit zhodnocení pozemků pro podnikatele, s nimiž město vyměnilo pozemky v rámci pro město neuvěřitelně nevýhodné směny. Občané byli opět ujištěni o aroganci a hulvátství některých zastupitelů.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberecká radnice

Jak se dalo čekat, poslední zasedání tohoto libereckého zastupitelstva před volbami, které je vymění, bude velice obsáhlé. Na programu je veliké množství privatizací, prodávat se bude zeleň, hřbitovy i staletí užívané komunikace. Vedle privatizací má odcházející zastupitelstvo schválit i nepřeberné množství změn územního plánu, kde figurují známá jména libereckých podnikatelů a spekulantů. Ale hlavně - bude se prodávat liberecké letiště, aby se zalepilo stomilionové manko v rozpočtu, které schválila koalice ODS, ČSSD, USZ, ale i některá opozice (SOS/Občané pro Liberec).

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberecké zastupitelstvo

Teprve pár hodin před vlastním projednáním a schválením, předložil primátor Liberce, Jiří Kittner (ODS) návrh na prodej libereckého letiště zakladateli firmy Integra, Petru Turkovi za 105 milionů korun.

Vedení radnice si od tohoto kroku slibovalo zalepení díry, kterou má město Liberec ve svém rozpočtu. Ale rekordně nízká účast zastupitelů, z 39-ti účastnilo zasedání pouhých 26, vedla k tomu, že byl bod stažen z programu.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberecká radnice

Jak se dalo předpokládat, červnové, předprázdninové zastupitelstvo, je plné zásadních bodů k projednání. Zastupitelstvu je předkládán dlouhý seznam nemovitostí určených k prodeji, město dává do dražby řadu bytů, a to i v lukrativních částech města.

Projednávat se bude revitalizace rochlického sídliště, významné změny územního plánu, které změní tvář Lidových sadů a zejména bude na pořadu projednání upsání dluhu u České spořitelny, která se tak stane významnou rozhodčí silou v celém fungování města.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberecké zastupitelstvo

Dnešní volební den patrně může za to, že květnové liberecké zastupitelstvo bylo rekordně krátké. Zatímco jindy se protáhne i do pozdních nočních hodin, nyní bylo za zhruba hodinu a půl hotovo.

Zejména ODS si byla dobře vědoma, že vytahovat taková esa, jako je prodej libereckého letiště, by nebyl krok zrovna prozíravý. Ale i krátké zasedání mělo na pořadu zajímavé body - například prodej pozemků kolem bývalého léčebného areálu v Lidových sadech.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberecká radnice

I když lze očekávat ta nejkontroverznější rozhodnutí libereckého zastupitelstva v červnu, potažmo v září, ani květnové zastupitelstvo nebude bez zajímavých bodů. Spekulantům z Brna, kteří sanatorium v Lidových sadech proměnili na ubytovnu pro nepřizpůsobivé, se má v místě prodat další pozemek. Kalendář Liberecka poslance ODS Tomáše Hasila si zřejmě opět přijde na své, realizátoři zástavby Svojsíkovy ulice už také pořádají petice a ztrátové městské akciovce obsazené výkvětem zdejší politiky se má zmenšit základní kapitál.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberecké zastupitelstvo

Opět přinášíme, po zasedání zastupitelstva města Liberce, přehled těch nejzajímavějších bodů, které se zde projednávaly. Stejně tak chceme upozornit na výroky a proslovy účastníků zasedání, které by neměly utéct pozornosti veřejnosti. Tato rubrika má, spíše než cokoliv jiného, motivovat k většímu zájmu o konkrétní kroky zdejší radnice i o politiku obecně a liberecký veřejný život jako takový. Ač bylo zajímavých bodů k projednání dost, bylo dubnové zastupitelstvo překvapivě klidné a rychlé.

Přidat komentář (0 Komentářů)


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;