Liberecká radnice

Ve čtvrtek proběhne tento měsíc již druhé zasedání městského zastupitelstva. Tentokrát budou dominovat nové zásady prodeje městského majetku, které chvályhodně, ale trošku chaoticky připravuje současné vedení města a projekty za evropské miliony.

Schválit se má i nový vstup do ZOO, který má vyrůst na konečné v Lidových sadech a nebylo by to liberecké zastupitelstvo, kdyby se nepokoušeli o koupi pozemků známí spekulanti.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Dluh-Liberec

Včerejší zastupitelstvo se protáhlo až do půlnoci. A stačilo projednat sotva půlku bodů. Nicméně byla přijata klíčová rozhodnutí – město Liberec odsouhlasilo záměr privatizovat městské letiště i Technické služby města Liberce (TSML). Reaguje tím tak na katastrofální stav městských financí, který zbyl po polistopadových vládách ODS. Ovšem nabízí stejnou léčbu, kterou ordinovali městské kase občanští demokraté. Privatizaci zbytků obecního majetku. A často za podivných okolností.

Přidat komentář (0 Komentářů)
zastupitelstvo- listopad 2012 - Liberec

Listopadové zastupitelstvo bude vyčerpávající. Jednak je na pořadu 42 bodů k jednání, ale zejména půjde o jejich důležitost. Klíčovými body bude schválení záměrů prodat městské letiště a Technické služby města Liberce (TSML). Současné vedení tak chce sanovat část dluhů, které zbyly po vládách s ODS v čele. Opozice bude jistě kritizovat, že nelze prodávat do nekonečna a vzrušenou debatu lze očekávat i nad dalšími problematickými body jako jsou úspory ve školství a kultuře, navýšení ceny budované školky v Ruprechticích nebo podporu na stravování pro soukromou školu patřící anonymní firmě Iberus.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberec-evropské dotace-tipsport aréna

Včerejší zasedání libereckého zastupitelstva mělo třicet bodů k projednání, ale dominovaly mu ve finále jen tři. Rodiče dětí ze ZŠ Ještědská dosáhli svého a problematická ředitelka Andrea Gardoňová nakonec rezignovala. Další dva stěžejní body jednání spolu úzce souvisely a týkaly se, jak jinak, obrovských finančních problémů, ve kterých se město po téměř dvacetileté vládě ODS nalézá. Zastupitelstvo nakonec schválilo, že dá do zástavy Tipsport arénu a si vezme revolvingový úvěr na dofinancování IPRM projektů. A právě v ten moment se ukázalo, jak to možná bylo a je s evropskými stamiliony v Liberci naplánováno..

Přidat komentář (0 Komentářů)
zastupitelstvo- říjen 2012 - Liberec

V říjnovém zastupitelstvu bude jedním z hlavních projednávaných problémů situace kolem libereckých lázní, čerpání evropských fondů, potažmo celá nelehká ekonomická situace vůbec. Kdysi bohaté město se po dvaceti letech pravicové vlády ODS zmítá v křeči. Současné vedení města se bude snažit situaci vyřešit po svém (například odklady na roky příští) a po pravdě mu moc prostoru nezbývá. Na zastupitelstvo se také chystají nespokojení rodiče dětí ze ZŠ Ještědská, kde ředitelka (kandidátka za Liberec občanům) autoritativně ruší mnohaletou sportovní tradici.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberecké zastupitelstvo-volby 2012

Předvolební zastupitelstvo má být tiché a mírné. Dokonce na začátku padaly návrhy (Milan Šír – ČSSD), aby bylo zrušené úplně. Asi proto, že se před volbami nemají vytahovat ožehavá témata. Zastupitelstvo ale  nakonec bude, ale vedení města se snaží, aby bylo opravdu klidné. I proto v něm chybí řada kontroverzních bodů, které měly jít do programu. Opozice se ale nechala slyšet, že ptát se rozhodně bude.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberecká radnice

„Březen, za kamna vlezem“, mělo by si říct vedení liberecké radnice a hanbou se za nějaká ta kamna rychle schovat. Má k tomu dnes minimálně dva důvody. Oproti předvolebním hlasitým slibům se bude schvalovat "záměr prodeje" liberecké významné památky, kina Varšava. A nejedná se jen o jediný kontroverzní prodej na čtvrtečním zastupitelstvu. Další věcí, okolo které se strhne veliká a ostrá polemika, bude až podivně vstřícný přístup k firmě Real Space, která na základě smluv uzavřených za Jiřího Kittnera, chce buď realizovat megalomanský bytový dům u Dolních kasáren nebo po městu náhradou desítky milionů.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberecká radnice

V dubnu to vypadá na jarní zastupitelskou pohodu, ale zdání klame. Současné vedení města obelhalo občany před volbami i po loňském převratu a chystá se prodat biograf Varšava, u kterého se politici napříč stranami, když potřebovali hlasy lidí, mohli přetrhnout v tom, jak jej zachrání. Debata se jistě strhne i u nemála milionů z hazardu, které má město rozdělit. A zajímavé bude, jak město bude obhajovat nákladný projekt přeměny Lesního koupaliště v ekologické středisko, když už na Varšavu evropské peníze (v rozporu se sliby) nezbyly.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberecké zastupitelstvo

Bankovní půjčka pro zadlužený Liberec, která byla hlavním důvodem svolání mimořádného srpnového zastupitelstva, nebyla nakonec hlavním a nejdebatovanějším bodem.

Tím se stala sankce ve výši 18,6 milionů, kterou způsobilo bývalé vedení města za primátora Jiřího Kittnera, když porušilo smlouvu se státem a ještě uvedlo v omyl celé zastupitelstvo. Na srpnovém zaedání se také opět ukázalo, že když něco chce Syner, tak se o tom prostě diskutovat nebude a je jedno, o čem vlastně.

Přidat komentář (0 Komentářů)

Ve čtvrtek dne 19. ledna 2012 proběhne v historické budově radnice v zasedací místnosti č. 11 od 10 hodin mimořádné zasedání Zastupitelstva města Liberec.

Zastupitelé budou schvalovat návrh pokynů k návrhu územního plánu. Zasedání je veřejné, občané mají možnost zapojit se do diskuze od 14 hodin. Sledovat jednání bude možné i online prostřednictvím webových stránek města. Už samotné rozhodnutí vedení města pro čas konání zastupitelstva vyvolalo rozpory.

Přidat komentář (0 Komentářů)


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;