Liberecké zastupitelstvo

První letošní zasedání městského zastupitelstva v Liberci se tváří, jako by mělo být nezáživné, nudné a že se rychle půjde domů. Nepůjde. Město chce po státu vydat historický majetek, možná proto, aby jej mohlo zpeněžit. Stejně tak se rovněž a opět pokouší o schválení prodeje kina Varšava. Na druhou stranu bude vracet dotace, které neumí vyčerpat, ale třeba se snad Liberečtí dočkají delegace zástupce na valnou hromadu liberecké nemocnice a možná se pod tíhou argumentů uzná nutnost více zatočit s hernami.

Bod č. 3 – Program prevence kriminality na rok 2013

Poslední týdny přinesly Liberci nelichotivou vizitku. Nejen, že je nejzadluženějším městem v republice, ale zároveň je i městem s druhým nejvyšším výskytem kriminality. Hůř je na tom z celé republiky s kriminalitou už jenom Ostrava, a to ji v mnohých odvětvích zločinu Liberec i předčí. Svůj nepopiratelný vliv na to má i enormní výskyt heren ve městě, který je dalším dědictvím po dvaceti letech vlády ODS. Současné vedení města sice deklaruje, že s hazardem bojuje, ale podle aktivistů místních i celorepublikových připomíná tento boj liberecké radnici spíše Potěmkinovu vesnici. Více zde.

Bod č. 6 – Majetkoprávní operace

Náměstek pro ekonomiku Jiří Šolc (Liberec občanům) přichází se zajímavou novinkou – předkládá návrh prodeje kina Varšava, ač je proti tomu samotná rada města, jejímž je členem. Naštěstí jsou ve hře dvě varianty – prodej celého objektu nebo její části - současné restaurace Maškovka, o který její majitele dlouhodobě usiluje. Secesní kino Varšava, jeden z kdysi nejoblíbenějších objektů v centru města, dnes chátrá a je v dezolátním stavu. V minulosti se totiž radnice odmítla o svá kina starat, jak tomu je například v sousedním Jablonci. Nicméně i v Liberci vznikla iniciativa na záchranu objektu pomocí evropských dotací. Návrh města na prodej Varšavy zde.

Body č. 7 až 10 – Vydání historického majetku města

Liberec se po státu domáhá nemalých nemovitostí, které mu v minulosti náležely. Pravděpodobně se skrze jejich následný prodej bude snažit přilepšit zruinované městské kase. Nicméně důvody a plány s požadovaným majetkem vedení města ještě představí. Více v bodech 7-10 zde.

Bod č. 20 – Aktualizace indikativního plánu IPRM – Lidové sady

Město Liberec musí „vrátit“ zhruba 37 milionů z částky, které mohlo od Evropské unie získat. Jelikož se vypustil projekt na revitalizaci areálu někdejších LVT a město nebylo schopno za něj najít náhradu, bude tato částka z celkové sumy, kterou mohlo získat, ponížena. Více zde.

Bod č. 21 – Vyhlášení výzvy k předkládání projektových záměrů do IPRM – Atraktivní a kvalitní život v Liberci

Zájemci o podporu svých projektů z prostředků Evropské unie, naleznou podmínky zde.


Bod č. 23 - Delegace zástupce města na valnou hromadu liberecké nemocnice

Co nemohlo jít před Vánoci, už snad půjde v novém roce. Město vyšle svého zástupce (radní Petr Černý - nezařazený, původně VV) na valnou hromadu Krajské nemocnice Liberec. Ta bude svolána 1. února a bude mít na programu zejména odvolání starých a jmenování nových členů dozorčí rady. Více zde.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz tohoto webu je umožněn díky podpoře Ministerstva vnitra ČR, programu Prevence korupčního jednání.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;