Většina lidí na Liberecku a Jablonecku přispívá v průběhu šesti měsíců do veřejné sbírky, „na charitu“. Ukázal to listopadový průzkum společnosti Tima Liberec.

Zhruba třetina ze 450 náhodně vybraných občanů v této době (od května do října) podepsala petici a 12% pracovalo v neziskové organizaci, která poskytuje služby jiným lidem nebo pomáhá přírodě. 

„V odpovědích na anonymní dotazy si však lidé trochu fandí,“ poznamenal ředitel agentury Oldřich Čepelka, „neboť skoro 60% oslovených tvrdilo, že se zúčastnili posledních krajských nebo senátních voleb a to by neodpovídalo náhodně vybranému vzorku obyvatel.“

Přesto lidé z občanského sdružení D v Liberci, které průzkum agentuře zadalo, získali cenné poznatky, které dosud o obyvatelích Liberecka a Jablonecka nikdo neměl. V průzkumu se zjišťovalo, nakolik se dospělí občané v současné době vzdělávají a zda mají zájem o mimopracovní tématiku, která spadá pod tzv. občanské vzdělávání. Tedy například o otázky správného sestavení domácího rozpočtu, bezpečného chování na internetu, předcházení trestným činům nebo domácího násilí.

Semináře k některým tématům již proběhly a další se chystají. Rovněž o dalších výsledcích průzkumu vás budeme ještě informovat.

Romana Lakomá, manažerka projektu „Další vzdělávání občanů Liberecka“
tel. 777 098 277

Příloha k tiskové zprávě - výtah z výsledků k občanskému vzdělávání

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz tohoto webu je umožněn díky podpoře Ministerstva vnitra ČR, programu Prevence korupčního jednání.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;