Změna pro Liberec

Tisková zpráva volebního uskupení Změna pro Liberec tak, jak dorazila do redakce: To, že podpora ze strany ODS při odstraňování zástupců Změny pro Liberec z vedení města nebyla zadarmo, svědčí provedené a navrhované změny v představenstvech a dozorčích radách městských společností. Ještě neuplynul ani měsíc od doby, kdy bylo zvoleno nové vedení města a ODS se vrací do ztracených pozic. Tyto personální změny nebyly se Změnou pro Liberec projednány, naopak s ODS nové vedení města v čele s ČSSD čile jednalo.

Bývalý primátor Kittner tak bude nově členem představenstva Dopravního podniku města Liberce a Jablonce s měsíční odměnou 10.000 Kč a neúspěšný kandidát na primátora v posledních volbách a bývalý pracovník Investorsko-inženýrské a.s. Tomáš Hampl bude nově členem představenstva Teplárny Liberec, ve kterém se za tuto pozici bere 35.000 měsíčně. Zde vystřídal zástupce Změny pro Liberec, manažera Martina Čáslavku, zatímco v představenstvu zůstala zástupkyně ČSSD Jana Kašparová, jejíž hlavní a patrně i jedinou kvalifikací pro tuto práci je stranická legitimace.

Rada města již předtím odvolala oba zástupce Změny pro Liberec z orgánů a.s. Sportovní areál Ještěd – Jaromíra Baxu z představenstva SAJ a.s, a Jaroslava Tauchmana z dozorčí rady. To jistě není náhoda, neboť právě přes tuto městkou společnost byl za doby předchozích koalic vyváděn za nevýhodných podmínek do soukromých rukou městský majetek a odříznutí zástupců Změny pro Liberec od informací tak ODS i ČSSD přišlo jistě vhod.

Dalšími odvolanými nebo navrženými na odvolání jsou Jan Korytář z představenstva TSML, Karolína Hrbková z dozorčí rady společnosti .A.S.A. či Josef Šedlbauer a Petr Henych z představenstva DPMLJ, všichni Změna pro Liberec.

Předsedkyně klubu zastupitelů Změny Kateřina Absolonová říká: „Nové posty a s nimi spojené měsíční odměny pro členy ODS jsou jen viditelnou špičkou ledovce, to hlavní, o co ODS a ČSSD půjde, budou zakázky, dotace a pravděpodobně také změny v novém územním plánu. Budeme se snažit všechny tyto oblasti bedlivě sledovat a jednotlivé kauzy průběžně zveřejňovat.“

Jan Korytář ze Změny k tomu dodává: „I mě překvapilo, s jakou rychlostí a bez okolků se zástupci ODS vracejí s podporou ČSSD do ztracených pozic. Pokud se ovšem pánové domnívají, že podobné postupy srazí Změnu pro Liberec na kolena, tak se mýlí. Budeme mít jen více času a prostoru proto, abychom ze Změny vybudovali silnou a akceschopnou strukturu, která vyhraje příští krajské volby a nejpozději za tři a půl roku se vrátí do vedení našeho města.“

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz tohoto webu je umožněn díky podpoře Ministerstva vnitra ČR, programu Prevence korupčního jednání.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;