Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Liberci ve spolupráci s Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci opět uvádí další z dílů vzdělávacího seriálu přednášek pod názvem Památky kolem nás. Tentokrát se posluchači mohou těšit na výklad Jaroslava Zemana, který připravil povídání o nacistické architektuře na Liberecku a Jablonecku. „Ein Volk, ein Reich, eine Architektur. Nacistická architektura na Liberecku a Jablonecku“ můžete zhlédnout živě již 13. května 2021 od 17 hodin.

Květnového slova se ujme Mgr. Jaroslav Zeman, Ph.D. z Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Liberci, který posluchače seznámí s tím, co je označováno jako nacistická architektura na Liberecku a Jablonecku a dále představí také vybrané stavby tohoto období i nerealizované vize na přestavbu Liberce, hlavního města nově ustavené župy.

Výrazně ideologicky zabarvená národně-socialistická architektura představovala mimořádně účinný instrument politické propagandy a měla dvě hlavní polohy. První představoval idylický regionalistický proud, primárně určený pro obytné stavby, druhou monumentální neoklasicismus reprezentovaný stavbami Alberta Speera či Ludwiga Troosta. Přednáška začíná online ve čtvrtek 13. května 2021 od 17 hodin.

Přednášky jsou nově vzhledem k vládním opatřením pořádané v online prostředí. Zájemci se mohou připojit k živému vysílání na facebookovém profilu nebo YouTube kanálu Krajské vědecké knihovny v Liberci bezplatně a vyslechnout si poutavý výklad odborníků. Pro dotazy posluchačů poslouží „chat“, kam mohou psát své dotazy. Záznam z přednášky bude vždy umístěn na YouTube kanálu Krajské vědecké knihovny. Je tedy možné se na přednášku podívat i zpětně.

Tisková zpráva NPÚ v Liberci

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;