V pondělí 9. listopadu 2020 Krajský soud v Ústí nad Labem, pobočka v Liberci, předběžným opatřením zakázal statutárnímu městu Jablonec nad Nisou uzavřít a uveřejnit prostřednictvím registru smluv smlouvu s dopravcem UMBRELLA Coach & Buses, s.r.o., kterou schválili zastupitelé 5. listopadu. Důvodem je odvolání jednoho z účastníků výběrového řízení, společnosti ABOUT ME, s.r.o.

Vyjádření SMJN k usnesení krajského soudu z 9. listopadu 2020:

S usnesením soudu, které zakazuje uzavřít Jablonci smlouvu s vybraným dopravcem – společností UMBRELLA Coach & Buses, s.r.o., nesouhlasíme a připravujeme odvolání. Usnesení bylo doručeno do datové schránky města pozdě, až dne 10. 11. 2020, po uzavření předmětné smlouvy a také po její publikaci prostřednictvím registru smluv. Předběžné opatření proto není možné vykonat. Smlouva s UMBRELLA Coach & Buses, s.r.o., je nyní proto platná a účinná. 

Aktivitu společnosti ABOUT ME, s.r.o., vnímáme jako obstrukční s cílem poškodit město Jablonec nad Nisou a zejména jablonecké cestující, kteří se tak stávají rukojmími, což je nefér. 

Statutární město Jablonec nad Nisou ve snaze zajistit dopravní obslužnost postupuje, a nadále bude postupovat, dle platných zákonů s důrazem na zachování kvality a rozsahu dopravních služeb v Jablonci nad Nisou a na Jablonecku. Věříme, že se nám to, i přes všechny obstrukční aktivity, podaří. 

Jiří Čeřovský, primátor Jablonce nad Nisou

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;