Piráti v Libereckém kraji získali v krajských volbách 9,86 %, což jim zajistilo třetí místo mezi kandidujícími politickými subjekty, a tím i pět zastupitelských mandátů.

"Chtěl bych poděkovat všem voličům, kteří přišli k volbám. Liberecký kraj má jednu z nejvyšších volebních účastí, což mě těší. Také bych chtěl poděkovat všem Pirátům a dobrovolníkům, kteří nám pomáhali v kampani a podíleli se tak na našem úspěchu. Získali jsme 5 mandátů, což je velký závazek do budoucna. Naším cílem je být součástí vládnoucí koalice, abychom mohli prosadit maximum našeho programu. Ale ne za každou cenu," uvedl k volebnímu výsledku lídr kandidátky Zbyněk Miklík.

V sobotu se zástupci Pirátské strany na krajském úřadě sešli v rámci jednání se zástupci SLK. SLK představili své názory na budoucí koalici a fungování kraje. Piráti zase svou preferovanou variantu koalice SLK a Pirátů, která by měla dohromady pohodlnou většinu 27 ze 45 hlasů. Piráti upozornili, že případnou koaliční smlouvu bude veřejně projednávat a schvalovat krajské fórum Pirátů, přičemž účast ODS v koalici snižuje pravděpodobnost jejího schválení. Shodli jsme se na omezení kumulace uvolněných funkcí, zapojení i odborníků ze stran a hnutí, kteří se do zastupitelstva nedostali, i transparentním jednání. Piráti jsou připraveni být v úspěšné krajotvorné koalici nebo důslednou kontrolní opozicí. Každou z variant chtějí zvolení pirátští zastupitelé vykonávat s maximálním nasazením. Podle schválené povolební strategie jsme jasně deklarovali odmítnutí koaliční spolupráce s SPD i ANO 2011.

Tisková zpráva Pirátské strany

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;