V rozhovoru, který vyšel na MF Dnes hejtman Martin Půta lživě napadá naši organizaci, když naznačuje, že analýza zdejší veřejné dopravy, kterou zpracovala byla snad udělána na zakázku pro společnost BusLine.

Je to od hejtmana Půty nehoráznost, protože dnešní problémy v dopravní obslužnosti začaly právě kvůli vazbám vedení Libereckého kraje na BusLine a byl to předchůdce naší organizace, Krajské protikorupční pracoviště (KPKP), který v minulosti zpochybňoval výhodnost krajských smluv s BusLinem, který byly uzavřeny za hejtmana Půty.

Tehdy hejtman napadal a obviňoval KPKP podobně jako dnes napadá IPUR. Ani tehdy nebyl schopen věcné kritiky, ale dopouštěl se podobných invektiv. Paradoxně, když předchůdce IPUR kritizoval vliv společnosti BusLine a podmínky výběrového řízení, které ji zvýhodňovaly a které připravovalo krajské vedení pod vedením téhož hejtmana Martina Půty, hejtman nás zase obviňoval, že nás platí společnost ICOM, konkurent BusLine.

Podobně jsme například nedávno ukázali, jak za vědomí a souhlasu hejtmana Půty a jeho nejbližších spolustraníků v dozorčí radě, společnost navázaná na podnikatele Jiřího Vařila z BusLine prodávala krajské akciovce Silnice LK předraženou naftu.

V současné době se ukazuje, jak moc byli někteří nejvlivnější Starostové hejtmana Půty i on sám zapojeni do podezřelého byznysu s krajskou dopravou. Hejtman to ví, tečou mu nervy a jeho reakcí jsou jen pomluvy a lži. Vyzýváme ho, ať s tím přestane.

Institut pro udržitelný rozvoj, o.p.s.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;