Katastr nemovitostí provedl přepis pozemků pod autobusovým nádražím na město Liberec. Jejich výkup schválilo v únoru tohoto roku zastupitelstvo výraznou většinou 27 hlasů. Jedná se celkem o 10.283 m2, za které město zaplatí celkem 20,5 mil. Kč ve čtyřech splátkách.

Cena byla určena jako průměr dvou znaleckých posudků. Jedná se o strategický majetek, který umožní nejen vybudování nového terminálu, ale následně také zmenšení současného autobusového nádraží, tak aby zde mohl vzniknout nový park. Tím by se také vyřešil možný problém se zatížením tunelu, který prochází pod částí autobusového nádraží.

Primátor Batthyány letos na jaře obvinil náměstka Korytáře, že smlouvu na koupi pozemků v době , kdy byl sám na dovolené, podepsal neoprávněně a podal na něj trestní oznámení a také blíže neurčenou žalobu. Z postupu katastrálního úřadu však vyplývá, že pravdu měl zřejmě Korytář, když tvrdil, že postupoval v souladu se zákony i zájmy města. Ani soud nevyhověl návrhu na předběžné opatření, které by převod zablokovalo, jak chtěl Batthyány.

Jan Korytář k tomu říká: „Trestní oznámení pana Batthyányho bylo už asi patnácté, které na mě někdo podal a evidentně dopadne jako ta ostatní, tedy jen jako mediální výkřik. Jsem rád, že katastr převod zapsal. Bohužel, všechny tyto obstrukce a naschvály nás zdržují od práce na potřebných projektech a dotacích a komplikují přípravu jednoho z klíčových projektů města, výstavby nového terminálu právě u nádraží ČSAD.“

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz tohoto webu je umožněn díky podpoře Ministerstva vnitra ČR, programu Prevence korupčního jednání.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;