Zastupitelé zvolení za Změnu pro Liberec a za TOP 09 se podepsali pod výzvu ke svolání mimořádného zastupitelstva, které bude mít na programu řešení krizové situace v dopravním podniku.

Protože podpisů je dostatek, primátor bude muset toto zastupitelstvo svolat. „Pan Batthyány sice prohlásil, že mimořádné zastupitelstvo svolá, dosud však neudělal nic. Nechceme riskovat, že DPMLJ bude i v dalších měsících řídit primátorův přítel Pavel Šulc (ex-ANO), který je obviněn policií za trestné činy, související přímo s jeho působením v dopravním podniku“, říká Jan Korytář.

„Zástupci ex-ANO dokonce drží pana Šulce nadále ve funkci předsedy představenstva. V situaci, kdy je obviněn mj. za manipulaci s evropskými dotacemi a dopravní podnik má připravené dotační projekty za téměř miliardu je to naprostý hazard se zájmy DPMLJ a obou měst, Liberce i Jablonce“, doplňuje člen představenstva dopravního podniku Josef Šedlbauer.

Na programu mimořádného zastupitelstva bude delegace zástupce obce na valnou hromadu dopravního podniku a uložení úkolů tomuto zástupci. Změna pro Liberec navrhuje odvolání členů představenstva, kteří v minulosti opakovaně hlasovali v rozporu s doporučeními vedení města, a jejich nahrazení externími manažery.

Tisková zpráva změny pro Liberec

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz tohoto webu je umožněn díky podpoře Ministerstva vnitra ČR, programu Prevence korupčního jednání.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;