Zastupitelé zvolení za Změnu pro Liberec a za TOP 09 se podepsali pod výzvu ke svolání mimořádného zastupitelstva, které bude mít na programu řešení krizové situace v dopravním podniku.

Protože podpisů je dostatek, primátor bude muset toto zastupitelstvo svolat. „Pan Batthyány sice prohlásil, že mimořádné zastupitelstvo svolá, dosud však neudělal nic. Nechceme riskovat, že DPMLJ bude i v dalších měsících řídit primátorův přítel Pavel Šulc (ex-ANO), který je obviněn policií za trestné činy, související přímo s jeho působením v dopravním podniku“, říká Jan Korytář.

„Zástupci ex-ANO dokonce drží pana Šulce nadále ve funkci předsedy představenstva. V situaci, kdy je obviněn mj. za manipulaci s evropskými dotacemi a dopravní podnik má připravené dotační projekty za téměř miliardu je to naprostý hazard se zájmy DPMLJ a obou měst, Liberce i Jablonce“, doplňuje člen představenstva dopravního podniku Josef Šedlbauer.

Na programu mimořádného zastupitelstva bude delegace zástupce obce na valnou hromadu dopravního podniku a uložení úkolů tomuto zástupci. Změna pro Liberec navrhuje odvolání členů představenstva, kteří v minulosti opakovaně hlasovali v rozporu s doporučeními vedení města, a jejich nahrazení externími manažery.

Tisková zpráva změny pro Liberec

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

                                                       

Copyright © 2016 Náš Liberec;