Kino Varšava ve Frýdlantské ulici, postavené ve stylu art deco, přestalo promítat v roce 2008 a o jeho obnově se dlouho mluvilo jako o utopii, protože odhadované náklady na rekonstrukci šly do desítek milionů korun. V roce 2012 ale z iniciativy několika patriotů vzniklo občanské sdružení Zachraňme kino Varšava, které si prostory kina od města pronajalo a dalo si za cíl přebudovat je v multikulturní centrum. Výsledkem úvodní etapy revitalizace, kterou město podpořilo částkou 2,2 mil. Kč, bylo v únoru 2015 slavnostní otevření první obnovené části v podobě kavárny Kino Káva.

Nyní je otevřená cesta pro celkovou rekonstrukci kina. Jan Korytář byl ještě jako opoziční zastupitel tím, kdo inicioval, aby město objekt Varšavy neprodalo, čímž začala dlouhá a leckdy úmorná cesta k jeho postupné obnově. 

“Mám radost, že se nám konečně podařilo přesvědčit zastupitelstvo, že si kino Varšava podporu města zaslouží. Na návrh Změny pro Liberec tak Občanské sdružení Zachraňme kino Varšava obdrží nejen peníze na provoz na příští rok ve výši 600 000 korun, ale hlavně již máme v rozpočtu schválených 20 milionů korun na I. etapu tolik potřebné rekonstrukce.”, řekl náměstek primátora Jan Korytář, který s lidmi ze spolku několikrát osobně jednal a získání peněz pro tento účel si vzal jako osobní úkol. “Jsem rád, že už se nebudu muset stydět, jak toto kino vypadá, a v jakých podmínkách museli lidé pohybující se okolo kina Varšava pracovat. ”, doplnil Jan Korytář.

Tisková zpráva Změny pro Liberec

  

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz tohoto webu je umožněn díky podpoře Ministerstva vnitra ČR, programu Prevence korupčního jednání.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;