Lednové referendum o zákazu herních automatů  v Jablonci nad Nisou musí dosáhnout účasti hlasujících 35 %, aby bylo platné. Proto se rozhodli organizátoři referenda uspořádat informační kampaň, aby tím zvýšili povědomí o referendu mezi jabloneckými občany.

Nyní žádají všechny příznivce referenda o podporu. Kampaň může podpořit každý, a to prostřednictvím sbírky na internetových stránkách www.startovac.cz. Výše příspěvku je dobrovolná a podporovatelé za něj získají drobnou odměnu v podobě odznaku s logem Jablonce bez hazardu. Příspěvky v prvních dnech sbírky již přesáhly 10 tisíc Kč.

V lednu společně s prezidentskými volbami čeká jablonecké občany ještě další důležité hlasování. V referendu budou moci rozhodnout, zda ve městě chtějí herní automaty, a tím pádem i velké množství kasin, které z prohraných peněz v automatech žijí.

Uspořádání referenda vyžaduje nemalé nároky, a to jak organizační, tak i finanční. Pokud by k referendu 12. a 13. ledna dorazilo méně než 35 % hlasujících, nebyl by jeho výsledek pro Magistrát závazný a náklady na jeho organizaci by tak vyšly vniveč. To ovšem za žádnou cenu nechce dopustit spolek Jablonec bez hazardu, který se rozhodl v době před referendem informovat všechny jablonecké domácnosti, kdy a kde se referendum koná a vyzvat je k účasti při hlasování.

„Je pro nás důležité, aby výsledek referenda odpovídal tomu, co si jablonečtí občané skutečně přejí. A to zjistíme jedině tak, že jich přijde vyjádřit svůj názor co nejvíce.“ popisuje důvody této aktivity předseda spolku Jakub Strnad. „Naším cílem je, aby se leták s informacemi o referendu objevil ve schránce každé jablonecké domácnosti, a aby se tím tyto informace dostaly i k lidem, kteří se třeba tolik nepohybují na internetu, sociálních sítích nebo nesledují tisk. Referendum přeci jen není běžná věc, mnoho lidí ještě nemělo možnost se ho účastnit, tak je důležité občany s jeho průběhem obeznámit. Jsem přesvědčen, že tato aktivita se vyplatí, jelikož pomůže splnit zákonem stanovenou minimální účast. Byla by obrovská škoda, kdyby veškeré úsilí města a podporovatelů referenda vyšlo naprázdno. “ uzavírá Anna Strnadová, členka přípravného výboru referenda.

 Spolek Jablonec bez hazardu zároveň spustil sbírku, prostřednictvím které může každý na informační kampaň o referendu přispět libovolnou částkou a podpořit tak snahu, aby lednové referendum bylo úspěšné. Sbírka má velký ohlas a již během prvních dnů v ní přispěvatelé nashromáždili více než deset tisíc korun. Sbírku naleznete na stránkách www.startovac.cz, kde stačí do vyhledávače v pravém horním rohu stránky zadat heslo Jablonec.

Přímý link na sbírku: https://www.startovac.cz/projekty/referendum-proti-hazardu-v-jablonci-nad-nisou/

Tisková zpráva spolku Jablonec bez hazardu

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;