Poslední zasedání libereckého zastupitelstva v tomto období by nemuselo být dlouhé. Strany a politici žijí předvolební kampaní, ale například primátor nezapomíná na poslední chvíli měnit plochy zeleně na bydlení i přes odpor občanů. Další majitelé heren by rádi zůstali na svých místech a Liberec by měl platit filmařům za vlastní použití.

Bod č. 16 – změna územního plánu kvůli parkovacímu domu v nemocnici

V zastupitelstvu panuje de facto shoda na vybudování nového parkovacího domu v areálu nemocnice. To je ale v rozporu s platným územním plánem, kde stále figuruje zajímavá varianta tunelu mezi pod Šaldovým náměstím, který měl odklonit dopravu z centra. Na jeho realizaci ale nikdy nedošlo a bůh ví, zda kdy dojde. Navrhovaná změna územního plánu má tento rozpor řešit. Více zde

Bod č. 33 – dotace tří milionů pro filmaře

Primátor Tibor Batthyány a náměstek Ivan Langr (zvolen za Změnu pro Liberec, kandiduje za Starosty pro Liberecký kraj) předkládají bod, ve kterém filmaři chtějí od města zatím v Čechách rekordní sumu tři miliony korun na to, že v Liberci budou točit šestidílný seriál s kriminální drogovou tématikou. Jak uvádí materiál, takto velkou částku neposkytla filmařům ani Praha v případě velkofilmů.

Primátor Tibor Batthyány argumentuje, že půjde o velkou reklamu pro Liberec a že zde filmaři utratí druhotně až desítky milionů korun. Nedávno ale vyšlo najevo, že americká produkce, která v současnosti v Liberci točí záběry z Prahy (která jim takové natáčení neumožnila) zaplatí městu za užívání celého centra pouhých cca 900 tisíc korun a to za celých cca 1,5 měsíce. Přínosy filmového natáčení se tedy ukazují jako stále více diskutabilní. Více zde

Bod č. 34 – hromadná námitka veřejnosti ve věci výstavby ve Svojsíkově ulici

Zastupitelky za Změnu pro Liberec Karolína Hrbková a Zuzana Tachovská předkládají ve spolupráci s místními občany námitku proti změně územního plánu, kterou prosazuje primátor Tibor Batthyány jako zastupitel určený pro územní plán.

Jedná se o změnu, která má umožnit výstavbu obřího bytového domu na místě hřiště ve Svojsíkově ulici. Celý tento záměr vznikl za vlád ODS v Liberci, ale postavila se proti němu veřejnost i část zastupitelů a celou záležitost dokonce dvakrát zamítl nadřízený krajský úřad. I přesto Batthyány ruku v ruce s investorem dál prosazuje realizaci několika patrového domu na místě využívaného dětského hřiště, kde byly navíc nedávno za městské peníze instalovány herní prvky. Více zde

Bod č. 205 – další místa pro hazard

V Liberci byl na sklonku roku 2016 zakázán hazard a herní automaty. Následovala ale mohutná kampaň ze strany hazardní lobby, kde se angažovali zejména Jiří Šolc ze Starostů, současný lídr ODS Petr Židek a primátor Tibor Batthyány. Nakonec se jim povedlo na poněkolikáté a nejtěsnější možnou většinou prosadit zrušení zákazu hazardu o půl roku později.

Následovala dlouhá jednání a počátkem letošního roku byl přijat kompromis, že hazard může být provozován pouze na sedmi místech ve městě a ještě za upravených podmínek. Nicméně i další herny se hlásí o to, aby byl rozšířen seznam, kde je možné hazard provozovat, jak ukazuje materiál předkládaný náměstkem Ivanem Langrem – zde.

Otázku rozšíření by ale mělo vyřešit Změnou iniciované referendum, které proběhne v souladu s říjnovými volbami a kde jedna z otázek zavazuje zastupitele k tomu, aby se počet heren nerozšiřoval a zůstal dále na maximálně sedmi místech.

 

 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz tohoto webu je umožněn díky podpoře Ministerstva vnitra ČR, programu Prevence korupčního jednání.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;