Liberec

Bude to rok, kdy týden, co týden zveřejňuji na tomto občanském a protikorupčním webu něco, co by mohlo naplnit i tu první část názvu, co by snad i odlehčilo dramatičnosti liberecké současnosti a tak se má povídání dostávají k vašim očím a dál do mozku, aby odešla s další myšlenkou, vzpomínkou, povinností...

 

Jsou to osobní vzpomínky a příběhy,  reakce na paměť, která tak, jako vše na světě věkem odumírá a zapomíná. Nikoho nenutím sdílet mou snahu vzpomenout si, případně srovnat ono „dříve“ a „nyní“.  Každý má právo na svůj názor a čtenář může přestat číst a nesouhlasit. Proto se pod své názory podepisuji, abych mohl odpovědět mému oponentovi – bude-li. Není – pokud neberu v potaz pravidelné anonymní kázání, co mám psát, jak psát, proč bych psát neměl, a že příspěvek je zveřejněn i na mém blogu „Egonovy pohledy“. Web Náš Liberec poctivě pojmenovává mé příspěvky „Z Egonova blogu“, a v záhlaví uvádí, že web není jen protikorupční, ale i občanský. Co dodat víc? Nic.

Velkou podporou je mi i návštěvnost mého blogu, který má po šesti letech, co na něm zveřejňuji své fejetony, návštěvnost 70.000 a je čistě nekomerční. A znovu, pokud se čtenářům obsah nelíbí nemusí se vracet, ale oni tak přesto činí. Zanedlouho mi bude 70 let, mé psaní ani mé knížky mne neživí – píšu pro radost. Mimochodem v září vyjdou „Zapomněnky“ a vy všichni, kteří mě povzbuzujete, se na ně můžete těšit. Budou i protikorupční a samozřejmě i občanské, osobní, adresné a hlavně podepsané.

Co na závěr? Mohu vám slíbit, že pokud to půjde, nepřestanu psát. Téměř patnáct set fejetonů na mém blogu „Egonovy pohledy“ jsou k dispozici i čtenářům webu „Náš Liberec“. Ne všechny fejetony zůstávají aktuální, nehrají si na víc, než jsou. Jsou malou časovou epizodou popisující „život“ společnosti, kousek vašich i mých vzpomínek. Nic víc bych si nepřál, moji milí čtenáři, než najít v mých vzpomínkách sebe, své rodiče, přátele, naše obdobné prožitky, mít radost z toho, že žijeme a kolem nás ubývá těch, kteří mít oháňku, tak se do ní hryžou, dokud si ji neuhryžou.

 

S pozdravem vám všem, lidem dobré vůle a díky za podporu

 

Egon Wiener

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz tohoto webu je umožněn díky podpoře Ministerstva vnitra ČR, programu Prevence korupčního jednání.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;