Tak tu máme další krajský pokus o rozdělení financí pro sportovní kluby, tentokrát "úspěšný", protože prošel zastupitelstvem Libereckého kraje. A to přesto, že přidělování 12,5 mil. Kč proběhlo naprosto amatérsky, netransparentně, bez stanovených pravidel. Co víc, kluby, které nevytipoval sportovní výbor, ani neměly šanci dovědět se, že se nějaké peníze rozdělují a je možné o ně žádat.

 

Přidat komentář (0 Komentářů)
Zuzana Kocumová

Výrok dne: „Tak k čemu byla ta měsíční masáž o tom, jak potřebujete pro ty tři velké kluby tři až pět milionů na jejich akademie?“ Tato jedna věta pronesená na posledním zasedání Výboru pro tělovýchovu a sport Zastupitelstva Libereckého kraje ukázala, že v případě rozdělování dotací na sport šlo o vše jiné, než o „zbytečné emoce“, o kterých nyní mluví vedení Libereckého kraje.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Zuzana Kocumová

Žádat či nežádat odstoupení generálního ředitele krajské nemocnice, přímo odstoupení navrhovat nebo mu naopak vyjádřit důvěru? To je téma, které v současné době řeší hodně lidí, média, spousta (většinou anonymních) diskutérů v diskusích, zaměstnanci nemocnice, veřejnost, politici a samozřejmě členové představenstva a dozorčí rady Krajské nemocnice Liberec (KNL).

Přidat komentář (0 Komentářů)
Zuzana Kocumová

Po nedávném návratu vlků na Českolipsko se nyní do Libereckého kraje vrátili také medvědi. Nejedná se ale o medvědy čtyřnohé, které bychom mohli potkat v lesích, ale medvědy dotační. Takové „sportovní medvědy“. Paradoxní na tom je, že o jejich návrat se zasloužili i „transparentní“ Starostové pro Liberecký kraj. Ti Starostové, kteří dříve tzv. program G99 (krajský medvěd), praktikovaný minulým vedením pod taktovkou ČSSD, velmi hlasitě kritizovali.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Kocumová_Půta

V pondělí 24. 11. ve 12 hodin jsme měli koaliční jednání se Starosty pro Liberecký kraj (SLK), kde na naši otázku, jestli budu druhý den odvolána, zaznělo, že ano. Tato informace prý zazněla od Leny Mlejnkové, předsedkyně klubu SLK (byť neurčitě - pod krycím názvem „rekonstrukce rady“) už týden předtím na setkání předsedů zastupitelských klubů.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Zuzana Kocumová

Přemýšlím o pohnutkách Vašeho chování. Výroky a označení, které pronášíte vůči Změně, jsou v rovině, která nejen že překračuje jakékoliv hranice koaličního partnerství, ale i slušného chování. Tím nemyslím, že byste nemohl říkat svůj názor, svobody slova si nesmírně vážím (a sama hledám v rámci fungování koalice hranici, kdy je ještě přínosná), ovšem očekávám, že budete natolik slušný, že nebudete zaměňovat své domněnky za pravdu.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Zdeněk Soudný-ODS-Syner

Když se neznalý čtenář náhodou podívá na server Týden v Libereckém kraji, může se dočíst „zajímavé“ věci. A pokud nezná historii vztahů mezi ODS a Změnou, Kittnerem a Janem Korytářem, Synerem a Zdeňkem Soudným, pokud nezná vlastnické poměry tohoto serveru (a dříve také soukromé televize Genus), který 100% vlastní právě stavební firma Syner, nabyde dojmu, že za vše špatné na světě může Změna.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Zuzana Kocumová

Kolik je adekvátní dotace z rozpočtu Libereckého kraje na MS v letech na lyžích? Na zastupitelstvu Libereckého kraje proběhla na toto téma obsáhlá diskuse. Velmi mě překvapilo, že i seriózní média "překlopila" spor o výši podpory na poněkud bulvární téma - jestli podpořit doprovodný program, kde vystoupí Michal David. Ano, někteří to kritizovali, například Jaromír Baxa, ale – to opravdu není to, oč tu běží. Proto zrekapituluji hlavní důvod, proč jsem navrhla snížení původně navrhované podpory 4 mil. na 1 mil. Kč

Přidat komentář (0 Komentářů)
Zuzana Kocumová

Tak jsem se zase jednou poučila. Když podepíšete jako primátor stotisícového města smlouvu, kterou nemáte nárok podepsat, protože o ní nerozhodla rada ani zastupitelstvo, jste za hrdinu. Obzvlášť, když tímto podpisem město připravíte velmi pravděpodobně o částku v řádu několika set milionů korun. Když na takový krok upozorníte a podáte trestní oznámení, protože jste přesvědčen, že primátor má hájit zájmy města a ne někoho jiného, je to vrchol zbabělosti.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Zuzana Kocumová

To, že klientelismus a korupce jsou součástí současného systému, vnímáme jako klišé, opakují to všichni a všude a pomalu to bereme jako informaci stejné váhy, jako že zítra bude pršet. Netěší nás to, ale nemůžeme s tím nic dělat. To, že podle výzkumů se 70 % obyvatel ČR s korupcí setkalo a v určité míře je schopno ji tolerovat, je naprosto neuvěřitelné číslo, a to i v porovnání s jinými státy. Přes to, když se poprvé objevil případ podezření na korupční jednání v mém okolí, tak mě to překvapilo a zaskočilo. Na podobné situace se asi nedá připravit.

Přidat komentář (0 Komentářů)


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;