školní bazén

V červnovém zpravodaji liberecké radnice se objevil oslavný článek, že bazén na ZŠ Sokolovská, kterému  hrozilo uzavření, je díky nové technologii pro děti na další léta zachráněn. Tento správný krok ze strany vedení města vítáme, jen pan náměstek Šolc jaksi pozapomněl na Pavla Felgra ze Změny pro Liberec, který se tomuto problému léta věnoval, a bez jehož práce a tlaku by byl bazén už zřejmě zavřený.

Opakuje se situace, kdy se vedení města chlubí cizím peřím a lidem, kteří odvedli práci za ně, se neobtěžují alespoň veřejně poděkovat. Jako nedávný případ, kdy naše zastupitelka Zuzana Tachovská vypracovala metodický pokyn ohledně používání potravinových náhražek ve školách a školkách, a náměstek Kamil Jan Svoboda ji v tiskové zprávě města ani nezmínil.

Vedení města dlouho zvažovalo i variantu uzavření provozu tohoto bazénu z důvodu nerentability. Pavel Felgr, předseda Změny pro Liberec, vedl jednání s ředitelkou této školy Mgr. Ludmilou Moravcovou a s vedením města už od roku 2012, opakovaně k tomu vystupoval na zastupitelstvu a snažil se zřizovatele přesvědčit, že je rozumné investovat do oprav školních bazénů (v Liberci jsou 3), protože jsou to proti dostavbě velkého bazénu na Tržním náměstí, která stála 140 milionů, nevýznamné částky.

Mrzí mne, že se ve zprávě města nenašlo místo ani pro jednu větu, kterou by náměstek Jiří Šolc ocenil zásluhu Pavla Felgra, který tímto tématem strávil spoustu času a energie.

Cyklus článků, které dokumentují práci Změny pro Liberec a Pavla Felgra v této problematice - ZDE

                                                                                         Kateřina Absolonová, zastupitelka za Změnu pro Liberec

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz tohoto webu je umožněn díky podpoře Ministerstva vnitra ČR, programu Prevence korupčního jednání.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;