Nezamyslova ulice

Statutární město Liberec obdrželo dne 12.04.2011 petici týkají se požadavku na vybudování pevného povrchu vozovky v ul. Nezamyslova.

Tato ulice se nachází v místě intenzivního budování rodinných domů v blízkosti ulice Horská. Petici za vybudování komunikace podepsali: Milan a Iva Štíchovi, Tomáš Ondráček, Pavel Zahradník, Pavel a Helena Chládkovi, Ludmila Malá, Václav a Hana Berglovi.

Úředníci odboru technické správy veřejného majetku prověřili dřívější podmínky výstavby 6 nových rodinných domů v této lokalitě. Podmínkou výstavby výše uvedených rodinných domů bylo, aby stavebníci vybudovali stavbu komunikace na pozemku města.

To však nenastalo, i přes to byla stavba zkolaudována a nyní několik občanů žádá vybudování komunikace v dané lokalitě. Mezi stavebníky patří: Jirků Libor, Jirků Věra, Khol Jiří, Ing. Kovář Jiří, Kovářová Jana, Ondráček Rudolf, Ondráčková Milena, Štícha Rudolf a Zahradník Pavel. Stavebníky zastupovala paní Polyxena Veverková. Shodná příjmení se signatáři petice jsou ve 3 případech. Zřejmě si mysleli, že po 10 letech celý archiv sežraly myši. Obdobně se stavebníci zachovali i ve vztahu k veřejnému osvětlení.

Až neuvěřitelný je postoj současné rady města, která navrhuje možnost uskutečnění sdružené investice mezi městem a stavebníky na vybudování a opravu komunikace spolu se stavbou veřejného osvětlení. Město by mělo zaplatit část komunikace jen kvůli tomu, že kolaudace stavby proběhla, aniž by si ti, kdo kolaudovali všimli, že komunikace vybudována nebyla.

Podrobnější informace k celé záležitosti jsou ke stažení.

Kateřina Absolonová, zastupitelka za Změnu pro Liberec

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz tohoto webu je umožněn díky podpoře Ministerstva vnitra ČR, programu Prevence korupčního jednání.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;