Mám takový sen, že by to jednou u rybníka v naší čtvrti mohlo vypadat třeba jako na obrázku dole.K tomu odbahnění, písčitý vstup do vody a upravenou cestou po druhém břehu.

Jenže nic z toho zatím nebude.

Zastupitelé Liberce už potřetí odmítli koupit hráz, která patří Povodí Labe (byť je na městském pozemku).

Argumentů proti celá řada. Prý to není priorita, má se starat Povodí Labe, nebo se měl nejdříve zpracoval projekt rekonstrukce a výkup řešit až potom (věčný spor o to, jestli má být dříve slepice nebo vejce). A primátor tvrdí "město hráz nepotřebuje".

Tak nevím.

Nemohu se ubránit dojmu, že hlasují lidé, kterých se tahle rekonstrukce netýká. Pokud by naše čtvrť měla vlastní rozpočet a vlastní zastupitelstvo, tak by rekonstrukce rybníka byla jednou z priorit pro všechny. Když však rozhoduje zastupitelstvo celého města, je to spíš o projektech v centru, než o projektech v jednotlivých částech města.

Takže si jdu dál snít svůj sen a přesvědčovat lidi okolo sebe, že je na čase vrátit libereckým čtvrtím samosprávu. Podobně jako ve Vratislavicích nebo v obcích okolo Liberce, které si o svých penězích mohou rozhodovat samy. Podle toho to v nich také vypadá.

Jaromír Baxa, zastupitel za Změnu pro Liberec

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz tohoto webu je umožněn díky podpoře Ministerstva vnitra ČR, programu Prevence korupčního jednání.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;