odměny- Liberecký kraj

Ani za rok vládnutí na kraji zastupitelé Změny nepochopili, jak se prodává politika občanovi a kde se dají sehnat finance, ať již do vlastní kapsy nebo pro stranickou kasu. Po odstranění primátora Korytáře a zastupitelů Změny z Liberecké radnice na jaře 2011 se v rozhovoru pro Liberecký deník vyjádřil k této události také europoslanec Robert Dušek. Čtenářům sdělil mimo jiné, že Korytář špatně komunikoval a vůbec nepochopil, o čem je koaliční politika.

Soudě podle dění kolem odměn zastupitelů toho Jan Korytář zřejmě nepochopil více. Jak jinak si vysvětlit, že se snaží stále se stejnou úporností a tvrdohlavostí prosadit tak mediálně nepopulární věci, jako například to, aby práce členů komisí a výborů včetně všech neuvolněných zastupitelů, tedy i těch opozičních, byla adekvátně ohodnocena?

Copak mu ještě nedošlo, o co efektivnější jsou výroky o úsporách při vyplácení odměn ve vlastních řadách? Skutečnost, že se v poměru ke krajskému rozpočtu jedná o úspory spíše marginální, je nepodstatná. Daleko důležitější je mediální dopad takových kroků. Jen těžko bychom hledali úspěšnější pokus o vlastní sebeprezentaci. 

Politik, který pochopil zákony komunikace a koaliční spolupráce, si finanční prostředky, ať již pro vlastní potřebu nebo pro potřeby fungování své strany, přece opatřuje tak, aby průměrný občan neměl ani šanci to zaregistrovat...

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;