Je to vlastně drzost. Vedení města jedním dechem říká, že v dnešní nelehké době nepřispěje na to, aby lidé mohli jezdit více MHD, a tím ulevili sobě, přírodě i planetě, druhým pak zase vyhazuje miliony oknem kvůli vlastním hádkám a neschopnosti. O rozhodnutí kraje stavět budovu s jedním parkovacím místem za milion ani nemluvě.

Položme to pěkně vedle sebe. Koalice Starostů, ANO a ODS odmítla, přiznejme vpravdě chytrý návrh zastupitele Změny/LOL Jindřicha Gubiše. Ať lidé nemusí dávat z peněženek částku na roční lítačku rovnou, ale můžou ji splácet měsíčně ve stejné hodnotě. Ušetří tím nemalé peníze, jejichž hodnota se v rostoucí krizi ještě zvýší. Zároveň to finančně zatraktivní i MHD.

Současná vedra a sucha a s tím spojené extrémní bouřky, jako byla ta páteční, zase ukázala nejen, jak místní stavební firmy umějí stavět „kvalitně“, ale hlavně to, proč je v zájmu nás všech navyšovat počet cestujících v MHD na úkor automobilové dopravy.

Jenomže páni radní to odmítli. Prý by pak Liberec, potažmo jeho dopravní podnik, přišel o deset milionů korun. A kde je vzít? Jsme přece rozpočtově odpovědní, že?

Během toho stejného odpoledne jsme se ale také dozvěděli, že se kvůli hádkám na radnici nebude opravovat budova Uran. Město tak dál bude Syneru platit, k jeho radosti, přes 4 miliony ročně za nájem pro „dočasný“ pobyt úředníků v S-tower, který se zřejmě ještě pěkně protáhne. Navíc každý rok odevzdá 8 milionů bance na úrocích za půjčku, kterou si na rekonstrukci Uranu vzalo. To máme 12 milionů.

Ale město opět trumfnul Liberecký kraj. V současné době, kdy vláda lidem radí, aby si na zimu nakoupili svetry, přichází s perfektním nápadem. Bude za peníze těch samých lidí stavět parkovací dům, kde jedno parkovací místo vyjde bezmála na milion.

Za ty peníze by každému úředníkovi na kraji mohl pan hejtman a jeho parta koupit pěkné, nové auto a ještě garáž k tomu. Jenomže to by pan hejtman neměl svůj pomník. Ale hlavně: v době, kdy se brutálně zvedají ceny energií, potravin, pohonných hmot a vůbec všeho, je takový nápad de facto jen plivnutím do tváře daňových poplatníků.

Jinak se to nazvat nedá. Kraj místo toho, aby lidem (jako to už dělají jinde) pomohl, tak si zase za jejich peníze buduje extrémně předraženou stavbu, která jen svede do města více automobilů. To už skoro vypadá, jako by se hejtman Liberečanům za něco mstil…

Sečteno a podtrženo: městská i krajská vláda si z lidí v Liberci dělá legraci. Jenomže směšné to moc není. Je to sranda výsměšná a zlá. A ještě za jejich peníze…

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;