Situace kolem výběrového řízení na manažera Sportovního areálu Liberec není jen trapná. Byť je trapná především. Zároveň to ale demotivuje do budoucna schopné lidi, kteří by městu mohli nabídnout své služby. Takhle mají další důvod, proč se na to vykašlat…

O tom, že místo manažera ve Sportovním areálu Ještěd (SAL) ušité na míru Renatě Balašové si cvrlikali radniční vrabci od Nového roku. A potom, co vedení města v čele s primátorem a jeho náměstky předvedlo, už nikdo nikomu nevymluví, že to tak nebylo.

Ale pozor! Nikdo nezpochybňuje manažerské kvality Renaty Balašové. Zda je má nebo nemá, to není otázka, o kterou tu běží. Ostatně to mělo právě prověřit výběrové řízení, ze kterého ale primátor se svými náměstky udělali trapnou frašku. Nyní bude mít sama Balašová v kariérním životopisu skvrnu, kterou jen tak nesmaže. Že totiž místo nezískala na základě svých schopností a umu, ale kvůli politickým kšeftům. Co je ale důležitější?

Za prvé: pokud to bylo (a jako že zřejmě bylo) dopředu připravené pro Balašovou, měli se na radnici na to divadlo vykašlat a dát jí to rovnou. Nedělali by blbce z veřejnosti a zejména z těch uchazečů, kteří šli do výběrka s čistým štítem a chutí pro město pracovat.

Co si asi musí říkat nyní? Pro Liberec už nikdy… a tak město přichází o potenciální kvalitní zaměstnance, kteří mu mohli pomoci fungovat lépe a efektivněji.

Za druhé: transparentnost Starostům, kteří opanovali politiku na kraji i ve městě, už nikdo soudný už věřit nemůže. Těch příkladů kamarádšoftů, trafik a trafiček je na na městě i na kraji více než dost, případ Balašová do toho jen zapadá.

A za třetí: je to solidní ukázka toho, jak se dá poplivat a zmrzačit proces výběrového řízení, pošlapat důvěru ve fungování obce u široké veřejnosti. A protože jsme v Liberci, je to tak nějak okresně trapné.

Je to vlastně taková Hospoda Na mýtince v libereckém podání. „Chtěli jsme mít krásné a transparentní výběrové řízení. Ale hlásili se nám do něj lidi…“

 

 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;