Liberecký kraj má na krku další dopravní skandál. Skrze svou akciovku neuvěřitelných 8 let nakupoval předraženou naftu a škoda jde do desítek milionů korun. Za souhlasu i přičinění hejtmana Půty a jeho Starostů v dozorčí radě, kterým se tak vrací jejich politika zákulisních dohod a kšeftů, ač se z toho dnes snaží vylhat. Jenže lež má krátké nohy a daleko neuteče…

Lze očekávat, že tohle bude mít ještě trestně právní dohru. Ač se to snaží hejtman a jeho (dnešní) věrný dopravní náměstek téměř bagatelizovat, je to průšvih jako hrom. Kraj nakupoval od firmy Jiřího Vařila, se kterým nyní hejtman Půta vede mediální válku, naftu dražší o dvě koruny na litr. 8 let. Ne 8 týdnů, ne 8 měsíců, ale 8 dlouhých let. Tedy celou dobu, co je Půta i jeho Starostové u moci.

Jak ukázal Náš Liberec, hejtman navíc před osmi lety o všem moc dobře věděl a sliboval nápravu. Neudělal jí. Až teď po osmi letech a to ještě před dvěma lety Silnice LK kontrolované jeho nejbližšími politickými soudruhy potichu a protiprávně smlouvu prodloužily, aby mohla další roky běžet.

Proč se nic nedělo? Je to jen absolutní neschopnost nebo nekompetence? Ať si říká, kdo chce, co chce, tady to spíš vypadá na podíl na zisku. Drsné tvrzení? Taky to je pěkně drsný případ.

Půta se svou vizáží svatého Martina se jako obvykle snaží házet všechnu špínu i vinu na všechny ostatní okolo. Jenomže to vypadá, že si akorát přilil olej do ohně svých problémů (čeština zná pernější přirovnání o botách a velké potřebě). Těm, které dnes (ještě nedávno s nimi stál v jedné lajně) Půta označuje za viníky a mafii, dochází trpělivost.

Jeho dlouholetý nejbližší politický i mocenský souputník, bývalý nejdůležitější náměstek na kraji a šéf Starostů Marek Pieter začal mluvit. Mladé Frontě se v pátek podařilo rozmluvit i odvolaného šéfa Silnic LK Petra Šéna, kterého hejtman během jeho dovolené, označil za původce všeho zla a špatností. A oba mluví stejnou řečí: „Prosím? Že náš pan hejtman o ničem nevěděl? Kde to žijete? O všem byl informován a  všechno řídil především on…“

Navíc jsou, podle svých slov, svá tvrzení schopni doložit. To může být pro Martina Půtu a jeho nejbližší Starosty veliký problém. A nejen mediální, ale jak bylo řečeno i trestně právní.

Tahle hra hejtmana na svatého Martina a nejslušnějšího a ublíženého hejtmana v přilehlé galaxii nemůže mít věčného trvání, byť Češi konspirační teorie, oběti spiknutí i falešné mučedníky milují.

Pravda ale jednou vyjde najevo.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;