Primátor Tibor Batthyány je známý svými siláckými výroky, kterými často plní sociální sítě v nočních hodinách. Včera se pokoušel pomlouvat svého koaličního partnera Změnu pro Liberec, že za ní agituje ruprechtický duchovní. Ještě ten večer se ale ukázalo, že je to všechno lež.

Liberecký primátor Tibor Batthyány (zvolen a vyloučen z ANO, kandiduje za PRO 2016) ve včerejších večerních hodinách dal na svůj oficiální politický profil na Facebooku hned dvě sdělení, ve kterém tvrdil, že v ruprechtickém kostele se při nedělním kázání agitovalo za Změnu pro Liberec a účast v referendu.

Zdrojem byla primátorovi jakási „jedna starší dáma“, která mu prý to přišla říct. Vzápětí se ale ukázalo, že je vše jinak a že si Batthyány skutečnost minimálně přemaloval podle svého. Přihlásila se členka KDU-ČSL (strana v letošních volbách kandiduje se Starosty pro Liberecký kraj), která Batthyányho tvrzení vyvrátila s tím, že na bohoslužbě mluvila ona a že o Změně o Liberec nepadlo ani slovo.

Batthyányho se ještě pokusil zachránit  jeho spolustraník Petr Neuhäuser, kterému primátor zařídil úřednické místo na radnici, byť zde dělá pouze jeho stranické PR, který tvrdil, že prý to „také slyšel“. Proti argumentům přímých účastníků nedělní bohoslužby ale nebyly oba schopni dál argumentovat a primátor Batthyány svá obvinění radši rychle smazal.

Celá trapná historka jen dokresluje, kam až mohla upadnout vážnost primátorského postu za poslední 4 roky. Batthyány není jediný, kdo šíří na veřejnosti pomluvy a rozhodně nejde o ojedinělý výstřelek. Jeho kolega a náměstek, rovněž zvolený za ANO, se nedávno musel, na základě soudního rozhodnutí, omlouvat, když prostřednictvím médií společnosti S group hodling/Syner šířil lži a pomluvy rovněž o svých konkurentech ze Změny pro Liberec.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz tohoto webu je umožněn díky podpoře Ministerstva vnitra ČR, programu Prevence korupčního jednání.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;