lídr-Michal Hron-Starostové pro Liberecký kraj

Kandidát na primátora musí být silná osobnost, připravená odpovídat i zodpovídat se ze svých činů. To tvrdí šmahem zástupci všech stran a mají nesporně pravdu. Starostové pro Liberecký kraj ale zřejmě situaci vnímají jinak a dávají přednost kolektivnímu rozhodování nebo rovnou kolektivní paranoie. Díky mailu pana Václavíka to už víme.

 

Lídři stran, které usilují o zastupitelské posty na liberecké radnici, dostali z naší redakce jednoduchý dotaz. Potažmo dotazy tři, které se chystáme zveřejnit v předvolebním zpravodaji. Otázky snad jasné a na zodpovězení jednoduché, které se týkaly vztahu jednotlivých kandidátů  k problematice korupce, i k tomu, jak se s ní během politické kariéry konkrétně vypořádávali a vypořádávat budou.

Zatímco někteří (Tibor Batthyány, ANO 2011) odpověděli obratem, jiní měli věcné připomínky k termínu (Roman Šotola, Liberec ještě žije) nebo k požadované délce odpovědi (Dana Lysáková, KSČM), v táboře Starostů pro Liberecký kraj zavládly zřejmě zmatek a bojová porada.

Nejprve se během několika mailů dotazoval kandidát na primátora Michal Hron, zda náhodou připravovaný zpravodaj nebude dělat někdo ze Změny (a opakovaně, až k uzoufání, dostával informace, že nikoliv), aby se pak v redakčním mailu objevil nešťastný mail od dalšího matadora liberecké politiky, Davida Václavíka, který nechává nahlédnout do předvolební politické kuchyně Starostů pro Liberecký kraj, kde i odpověď na tak jednoduchou otázku vyvolá takovou diskusi a míru paranoie.

Pan Václavík a paní Vinklátová důrazně varují před Tauchmanem, Naším Libercem (žádný prostor pro ně!) a radí a posvěcují vlastnímu kandidátovi na primátora odpověď odmítnout. Jako kdyby jim nasliberec.cz nebyl jindy dobrý, třeba pro zveřejňování tiskových zpráv, článků nebo komentářů...

Kandidát Starostů pan Michal Hron tak nakonec, zřejmě po několikadenní válečné poradě, odpovědět skutečně odmítl. Je zajímavé, jak jinde se prostě a jednoduše odpoví - a je to. Ale někde se žhaví maily, hromadně řeší Náš Liberec, Tauchman, manipulace atd. Starostové dost možná, vzhledem ke své vlastní historii, přisuzují vlastní politické praktiky, všem ostatním. Musí to být trošku smutný svět. Možná není od věci, že minule (ve věci otázek do našeho zpravodaje) se podobně jako dnes Starostové a Michal Hron, zachovala ODS a Jiří Kittner.

A ještě jedna věc stojí za povšimnutí. Pan radní Václavík má vůbec s úniky své korespondence smůlu, proslul svou facebookovou komunikací s Jiřím Kittnerem v den, kdy se odvolávala Změna pro Liberec, která dokládala, jak vůbec Starostové a ODS na radničním převratu nejsou vůbec, ale vůbec dohodnuti a na posledním zastupitelstvu jej zase novináři nachytali, jak si místo práce zastupitele prohlíží drahá auta.

O nic vlastně nejde, ale míra paranoie a z ní plynoucí konspirační teorie (navíc kvůli takovým banalitám)  a zákulisní pikle jen dokládají styl politiky, který část politického spektra v Liberci vede.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz tohoto webu je umožněn díky podpoře Ministerstva vnitra ČR, programu Prevence korupčního jednání.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;