Úřad na ochranu osobních údajů se začal zabývat kontroverzní zakázkou na provoz MHD v České Lípě, kterou získala společnost BusLine. Podnětem mu byly stížnosti od organizací Transparency International a Oživení.

V doslova šibeničním termínu se vedení České Lípy rozhodlo podepsat smlouvu na deset let zajišťující kontroverzní společnosti BusLine provoz MHD ve městě za 771 milionů. Organizace Transparency International a Oživení se kvůli tomuto kroku rozhodly dát podnět k Antimonopolnímu úřadu. Ten se jí nyní začal zabývat. 

"Po prověření podnětu, který podalo Oživení a Transparency International jsme se rozhodli zahájit správní řízení. Jedině to může odpovědět na otázku, jestli nebyla zakázka vypsána diskriminačně vůči jiným účastníkům," sdělil Mladé frontě, která s informací přišla jako první, mluvčí ÚOHS Martin Švanda. Úřad podle něj musí rozhodnout do 60 dnů. Shledá-li pochybení, může vyměřit pokutu v řádech milionů.

O kontroverzní zakázce, která nebyla na jaře, jako společný podnik BusLine a města, schválená o jediný hlas a nakonec byla podepsána v jiné formě před měsícem, v den komunálních voleb, jsme Vás podrobně informovali ZDE.

Mezi největší zastánce zakázky na provoz MHD v České Lípě ze strany Busline, patří starostka z období 2014-2018 Romana Žatecká z ČSSD a její místostarosta z ODS, Juraj Raninec. Česká Lípa je s 37.000 obyvateli třetím největším městem Libereckého kraje. Autobusy městské dopravy ročně najezdí 1,2 milionu kilometrů a denně přepraví 6500 lidí. V současnosti ji zajišťuje právě BusLine, smlouva ale na konci roku vyprší. 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz tohoto webu je umožněn díky podpoře Ministerstva vnitra ČR, programu Prevence korupčního jednání.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;