Liberecká radnice

Primátor Liberce Jan Korytář, náměstek primátora pro ekonomiku Jaromír Baxa a tajemník primátora podali dnes 10. dubna 2011 podnět k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže – Přešetření postupu zadavatele Statutárního města Liberec ve věci veřejných zakázek Revitalizace městských lázní na galerijní objekt v IPRM Liberec a Bazén Liberec v IPRM Liberec.

 

„V současnosti disponujeme informacemi, které nás vedou k důvodnému podezření, že zadávací podmínky výběrového řízení byly v roce 2010 připraveny ve spolupráci s některými uchazeči, kteří se následně do výběrového řízení přihlásili,“  uvedl k podnětu liberecký primátor Jan Korytář.

Jaromír Baxa dodává: „Do obou výběrových řízení se přihlásil extrémně malý počet uchazečů, což je zjevně dáno kvalifikačními požadavky nastavenými minulým vedením radnice.“

„Zkušenosti z poslední doby u jiných nově vyhlašovaných výběrových řízení, které již organizuje stávající politická reprezentace ve vedení města, ukazují, že pokud je soutěž nastavena férovým a co se týče kvalifikačních předpokladů zbytečně nediskriminujícím způsobem, nabídek je mnohem více a vysoutěžená cena je mnohem nižší, než cena očekávaná,“ uzavírá tajemník primátora Martin Čáslavka.

Cílem podnětu není jakkoli poškozovat doposud vyhlášené vítěze výběrových řízení, ale hájit zájem Statutárního města Liberec a jeho občanů, plně v souladu s principy řádné správy věcí veřejných.

Více informací můžete získat na zítřejší tiskové konferenci, která se koná od 15 hodin v Praze, v Malostranské besedě- 2. patře, videokavárně Trick Bar. Konference se kromě výše uvedených zúčastní také ředitel neziskové organizace Transparency International Česká republika David Ondračka a bývalý ředitel SFŽP Libor Michálek.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;