Luděk Nečesaný

Případ generálního ředitele Krajské nemocnice Liberec Luďka Nečesaného a jeho manželky Šárky se bude s největší pravděpodobností projednávat u soudu.

Státní zástupce zamítl stížnost, která byla proti obvinění z korupce a praní špinavých peněz vznesena.

Ústecký státní zástupce Lukáš Otipka podle svého vyjádření, které jako první přinesla MF Dnes, neshledal důvod pro zastavení stíhání, které požadovali Nečesaného právníci. Státní zástupce rovněž uvedl, že je stíhání v počáteční fázi, proto nebude celou záležitost komentovat. Případ se tak dostane s největší pravděpodobností před soud.

Luděk Nečesaný svoje obvinění odmítá. Nicméně před dvěma týdny oznámil svou rezignaci, kterou ale před dozorčí radou stáhl. Ta za ním stojí, stejně jako liberecký primátor z ANO Tibor Batthyány a hejtman Libereckého kraje za STAN/Starosty pro Liberecký kraj Martin Půta, který je obviněn ze stejného trestného činu (přijímání úplatku) jako Nečesaný zase v jiné kauze. Nečesaný přitom podnikatelské aktivity svojí ženy ani svoje nikdy otevřeně nepopsal.

Luďku Nečesanému bylo koncem června sděleno obvinění za přijímání úplatku, jeho žena Šárka pak měla legalizovat výnosy z trestné činnosti. Klíčová je zde role firmy Sarmed, kterou založila Šárka Nečesaná. Do ní prodily proudily peníze (cca 20 milionů korun) za poradenské služby od firem, které v minulosti dodávaly veliké zakázky pro Krajskou nemocnici, kde byl ředitelem Luděk Nečesaný. Přes tuto firmu proběhl i nestandartní nákup, prodej a zpětný nákup činžovního domu v Liberci pro rodinu Nečesaných.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz tohoto webu je umožněn díky podpoře Ministerstva vnitra ČR, programu Prevence korupčního jednání.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;