Luděk Nečesaný

Podle dokumentů, které má Krajské protikorupční pracoviště (KPKP) k dispozici podezírá protikorupční policie ředitele Krajské nemocnice Liberec (KNL) Luďka Nečesaného a jeho ženu Šárku, že za peníze z úplatků od firem dodávajících pro nemocnici měli nakoupit domy v Liberci. KPKP disponuje seznamem těchto nemovitostí. Policie je v rámci Nečesaného obvinění zajistil.

 

Na konci června obvinila protikorupční policie v Ústí nad Labem ředitele KNL Luďka Nečesaného z přijímání úplatku a podplácení na základě trestního oznámení, které na něj bylo anonymně podáno zhruba před dvěma lety. Nečesanému hrozí až dvanáct let vězení.

Spolu s ním policie obvinila i jeho ženu Šárku. Za praní špinavých peněz jí hrozí až osm let. Šárka Nečesaná založila v roce 2009 poradenskou firmu Sarmed, spol. s.r.o. (Sarmed), do které za období zhruba dvou let doputovalo od firem B. Braun Medicla s.r.o., MedicCor a.s., Medtronic Czechia s.r.o. a NT Medica,a.s. přes 23 milionů korun. Tyto firmy dodávaly zboží do Krajské nemocnice Liberec a policie má nyní za to, že se jednalo o úplatky pro Nečesaného.

Policie navíc tvrdí, že Šárka Nečesaná skrze firmu Sarmed ve skutečnosti nikdy za žádné poradenství výše zmíněným firmám nefakturovala, ale zároveň si vytvořila fiktivní nárok na svoji mzdu i na mzdu svého manžela za údajnou práci pro firmu Sarmed.

Tato fiktivní mzda (podle účetních uzávěrek zhruba ve výši zhruba 19 milionů) korun za údajnou práci od srpna 2009 do března 2011 potom skončila na účtech Šárky Nečesané a Luďka Nečesaného. Ti za ně nakoupili akcie, pořídili další investiční nástroje a nakoupili také tři domy (jeden rodinný a dva činžovní) v Liberci zhruba za 17 milionů korun. Jako první na tuto skutečnost upozornily Hospodářské noviny.

KPKP již téměř před dvěma měsíci přineslo zprávu o podivných obchodech s činžovním domem ve Frýdlantské ulici, který za zhruba 6 milionů nakoupili rovněž přes firmu Sarmed manželé Nečesaní, prodali jej spolu s firmou Sarmed za pouhých 200 tisíc korun, aby dům nakonec doputoval skrze tchána Luďka Nečesaného zpět do jejich rodiny.

Součet částek za tyto nemovitosti poté odpovídá zhruba výši sumy, kterou na účet firmy Sarmed zaslaly výše zmíněné společnosti (tedy zhruba 23 milionů korun), které dodávaly pro krajskou nemocnici v Liberci, kde Nečesaný dělal a znovu dělá ředitele.

Policie nyní nemovtosti zajistila, protože Luďka Nečesaného a jeho ženu Šárku podezřívá z toho, že by je mohly nabýt z výnosů pocházejících z trestné činnosti. S domy majitelé tak nesmí disponovat.

Seznam nemovitostí, které nabyla Šárka Nečesaná nebo jsou ve společném jmění manželů Nečesaných a které policie zajistila:

Činžovní dům na třídě Dr. M.Horákové v Liberci

Činžovní dům ve Vaňurově ulici v Liberci

Rodinný dům v ulici Mezi domky ve Stráži nad Nisou

Dům ve Frýdlantské ulici v Liberci, na který upozornilo KPKP a na policejním seznamu není

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz tohoto webu je umožněn díky podpoře Ministerstva vnitra ČR, programu Prevence korupčního jednání.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;