krajská nemocnice Liberec

V komentářích k výběru L. Nečesaného na pozici generálního ředitele Krajské nemocnice Liberec se vyskytla řada otázek, které si zasluhují důkladnější vyjasnění.

Na některé z nich odpovídá zpráva o průběhu výběrového řízení, přiložená níže. Tato zpráva byla rozeslána novinářům v pátek 26.7. při oznámení výsledků výběrového řízení a je k dispozici na intranetu KNL (tedy všem zaměstnancům).

Přidat komentář (0 Komentářů)
Stanislav Mackovík - KSČM

Další závažná pochybení ze strany vedení liberecké záchranné služby odhalila kontrola, kterou si zadal Liberecký kraj. Na záchrance nebyly jen za podivných okolností zaměstnávány špičky zdejší ČSSD a jejich nejbližší příbuzní, ale stejně podivně se zde mělo nakládat i s odměnami a navyšováním úvazků. Podle zjištění kontroly tak vznikaly například nereálné pracovní úvazky, které byly ovšem propláceny. Ředitel záchranky Stanislav Mackovík (KSČM) vše odmítá a vidí za kontrolou politické spiknutí.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Jiří Kittner

Někdejší dlouholetý primátor za ODS Jiří Kittner se rozhodl k dnešnímu dni rezignovat na své funkce v Krajské nemocnici Liberec (KNL). K dnešnímu dni se vzdal postu člena představenstva liberecké nemocnice a do konce týdne má dát k dispozici funkci ekonomického ředitele KNL. Svůj krok odůvodnil tím, že nechce, aby jeho osoba překážela v dalším jednání o nemocnici. Kittner byl na svůj post jmenován v roce 2011 bez výběrového řízení v rámci politických dohod po odvolání Změny pro Liberec z vedení liberecké radnice.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Krajská nemocnice Liberec

Krajská nemocnice Liberec (KNL) se stala místem, kde se po převratu na liberecké radnici a odvolání primátora Jana Korytáře na jaře 2011, realizovaly zákulisní politické dohody. Bez řádného výběrového řízení byli na pozice generálního ředitele a ekonomického ředitele jmenováni politici Jiří Veselka (USZ) a bývalý primátor Jiří Kittner (ODS). Dozorčí radu obsadili zástupci ČSSD a odhlasovali si nebývalé odměny. Nyní se s novou dozorčí radou chystají personální změny.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Jiří Kittner, Jiří Veselka

V pátek 9.září byl do funkce ekonomického ředitele Krajské nemocnice Liberec (KNL) jmenován bývalý primátor za ODS, Jiří Kittner.

Kittner se do funkce dostal bez výběrového řízení, vybral si jej nový ředitel nemocnice, předseda Unie pro sport a zdraví, Jiří Veselka, který se stal ředitelem před několika dny. Veselka pro změnu v minulosti dělal náměstka Jiřího Kittnera na liberecké radnici.

Přidat komentář (0 Komentářů)

Provoz tohoto webu je umožněn díky podpoře Ministerstva vnitra ČR, programu Prevence korupčního jednání.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;