Dražby obsazených bytů dostanou nová pravidla. Dosavadní systém dražeb obsazených bytů stavěl nájemníky často do nepříjemné situace. Podle nového vedení města byly nejednou zaznamenány případy, kdy nový majitel nájemci znepříjemňoval život, dokud byt neuvolnil. „Těmto negativním jevům chceme zabránit. Nájemníkům, jejichž byt bude městem nabídnut do dražby jako obsazený, umožníme přestěhování do jiného vhodného bytu,“ říká náměstkyně primátora pro sociální oblast Martina Rosenbergová (ČSSD).

Vedlejším efektem této myšlenky je i výhodnější cena takového bytu v dražbě. Dosud město obsazené byty, například o velikosti 3+1, nabízelo za 600 tisíc korun. Pokud byl však stejný byt prázdný, byla vyvolávací cena 1 800 000 korun.

„Není důvod, proč napjatý městský rozpočet připravovat o miliony korun. Oproti současné situaci nám vzorový případ jednoho bytu ukazuje potencionálně až trojnásobný výnos. Je výhodnější nájemníkům nabídnout nové bydlení a byt k prodeji vydražit jako prázdný,“ dodává Martina Rosenbergová.

Podle představitelů vládnoucí liberecké koalice je evidentní, že rozhodnutí zastupitelů o zastavení dražeb mají smysl. Pravidla je podle nich třeba nastavit znovu a tak, aby město zbytečně nepřicházelo o peníze, ale ani aby nebyli občané bydlící v původně městských bytech šikanováni novými majiteli.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz tohoto webu je umožněn díky podpoře Ministerstva vnitra ČR, programu Prevence korupčního jednání.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;