Senátor a starosta Chrastavy (STAN/Starostové pro Liberecký kraj) z českolipského senátního obvodu obhájil post senátora pro obvod Liberec. Při druhém kole senátních voleb jej volilo 66 procent voličů. Účast u voleb do senátu byla opět extrémně nízká. Přišlo necelých 19 procent oprávněných voličů.

Canovova soupeřka, Radka Loučková Kotasová z ANO, získala 34 procent. Michael Canov zvítězil v senátním libereckém obvodu již podruhé i přes to, že za posledních šest let o něm v Liberci nebylo takřka slyšet. To ostatně kritizovali o mnozí liberečtí zastupitelé v posledních týdnech.

Další věcí, která je Canovovi libereckými politiky vyčítána, je fakt, že odmítá bojovat za zvýšení rozpočtového určení daní, které je k Liberci extrémně nespravedlivé. Zvýšení daní pro Liberec by totiž znamenalo, že se peníze poníží pro menší obce z okolí. To ostatně Canov sám jasně odmítl i na letošním zářijovém zastupitelstvu. Jeho přezdívka, které se nebrání, je rovněž vypovídající - vesnický či venkovský senátor.

Michael Canov je rovněž znám jako politik, který značně kumuluje funkce a ač jeho vlastní strana takovou praxi kritizuje, Canov si ponechává vedle senátorského postu i post starosty Chrastavy a krajského zastupitele. Za vše pobírá odměnu, byť o tom nerad hovoří.

Canov behem svého senátorského působení na sebe upozornil i některými kontroverzními kroky, jako byla například podpora kritizovaného a nebezpečného reklamního byznysu s bilboardy u dálnic nebo jeho lobbing za zrušení registru smluv, které požadovaly velké firmy.

foto: aktualne.cz

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;