Máte rádi sportovní klání, zápas nebo radši divadlo? A víte, že je možné obojí skloubit? Živé klání v divadelní improvizaci netradičně v on-line prostředí prostředí předvede Liberecký spolek improvizátorů Imjoy, který připravuje ojedinělý projekt ve spolupráci s Michaelou Puchalkovou, nestorkou české improvizační scény. Koná se v rámci pořadů Éčko live!

 

Co je ZÁPAS V DIVADELNÍ IMPROVIZACI?

Kořeny improvizačních zápasů sahají do Kanady a tato forma spojuje prvky sportovních klání a divadla. Základem je čistá improvizace. Hráči nemají předem nic připraveného. Jedná se o pásmo hraných výstupů, k nimž diváci zadávají témata a po každé hře hlasují, kdo se jim více líbil.

Vše děje pod dohledem rozhodčího. Na píšťalku píská začátky a konce výstupů a fouknutím na kazoo upozorňuje na fauly proti pravidlům, což může být například přílišné šaškování, dlouhá prodleva nebo užití klišé. Na pódiu je přítomen i konferenciér, který publiku vysvětluje jednotlivé kategorie, zápas doprovází hudebník. V on-line prostředí bude interakce s divákem jiná, ten se ale místo potlesku či hvízdání může vyjádřit v chatu (v reálném čase).  

Kdo jsou IMJOY?

Imjoy jsou na Jablonecku a Liberecku jediným týmem České improvizační ligy. Podobných improvizačních skupin jsou po republice asi tři desítky. Od svého vzniku na začátku roku 2018 se Imjoy věnují nejen zápasům, ale především takzvaným improshow, se kterými vystupují na festivalech (Tatrhy, Jeden svět, Šmelc, Literární pozdravy a další). V říjnu 2019 byli součástí improvizovaného představení na motivy Tarantinových filmů v pražském divadle Kámen. Před propuknutím koronakrize měli vždy každý poslední pátek v měsíci svůj samostatný program v OkoloCafé v centru Liberce.

Kdo je MICHAELA PUCHALKOVÁ?

Michaela v roce 2000 přivezla z Francie improvizační zápasy, založila první improvizační tým pra.l.i.ny a podílela se na vzniku české Improligy. Jako lektorka aplikované improvizace spolupracuje s nadnárodními společnostmi, ale i s neziskovými organizacemi a učiteli na školách. Účastní se mezinárodních workshopů, festivalů a zahraničních rozvojových konferencí. Poslechnout si můžete například i na DVTV

Jedinečné divadelní představení proběhne v rámci projektu Éčko live – seriál živě streamovaných pořadů z Experimentálního studia, a to v neděli 11. dubna 2021 od 19 hodin v Lidových sadech v Liberci. Diváci a příznivci divadla mohou představení sledovat skrze kanál YouTube nebo na Facebooku, kde je možné také zarezervovat vstupenky. Ty je možné rovněž objednat i zde:   www.facebook.com/improvizaceImjoy nebo na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či na  telefonu: 774 485 226

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;