Krizový štáb Libereckého kraje nařizuje od 17.03.2020, 18:00, až do odvolání, zákaz vstupu, pobytu a pohybu osob bez ochranných prostředků dýchacích cest (roušky, respirátory či jiné podobné i provizorní pomůcky jako šátky, šály a další podobné tkaniny). Stát ani samospráva - kraj či město  - neumí zajistit dostatečný počet roušek pro obyvatele.

Zákaz se týká vstupu do prostředků veřejné hromadné dopravy, provozoven, jejichž provoz je povolen i za nouzového stavu, sociálních a zdravotnických zařízení, sídel orgánů veřejné moci, správních orgánů, integrovaného záchranného systému, pošt, lékáren, bank a dalších veřejných míst.

Jak informoval Náš Liberec již včera, v kraji přitom chybí desítky tisíc potřebných roušek. Stát i kraj selhal v přípravě na epidemii, byť se o blížící hrozbě veřejně mluvilo týdny a měsíce dopředu. Lidé si šijí roušky doma, liberecká univerzita přišla s unikátní látkou, která díky nanotechnologii umí zachytit téměř sto procent virů. Zatím ale není dostatečná kapacita pro její masivní výrobu, kterou zajišťují dobrovolníci a studenti.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;