Krizový štáb Libereckého kraje nařizuje od 17.03.2020, 18:00, až do odvolání, zákaz vstupu, pobytu a pohybu osob bez ochranných prostředků dýchacích cest (roušky, respirátory či jiné podobné i provizorní pomůcky jako šátky, šály a další podobné tkaniny). Stát ani samospráva - kraj či město  - neumí zajistit dostatečný počet roušek pro obyvatele.

Zákaz se týká vstupu do prostředků veřejné hromadné dopravy, provozoven, jejichž provoz je povolen i za nouzového stavu, sociálních a zdravotnických zařízení, sídel orgánů veřejné moci, správních orgánů, integrovaného záchranného systému, pošt, lékáren, bank a dalších veřejných míst.

Jak informoval Náš Liberec již včera, v kraji přitom chybí desítky tisíc potřebných roušek. Stát i kraj selhal v přípravě na epidemii, byť se o blížící hrozbě veřejně mluvilo týdny a měsíce dopředu. Lidé si šijí roušky doma, liberecká univerzita přišla s unikátní látkou, která díky nanotechnologii umí zachytit téměř sto procent virů. Zatím ale není dostatečná kapacita pro její masivní výrobu, kterou zajišťují dobrovolníci a studenti.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“.

Copyright © 2016 Náš Liberec;