Na zasedání libereckého zastupitelstva dojde zítra k výměně zastupitelů. Pěvce Jiřího Bartoloměje Sturze z KDU-ČSL nahradí podnikatel v oblasti IT a marketingu Jakub Vytiska ze Starostů pro Liberecký kraj. Ti jako strana v zastupitelstvu posílí.

Na zítřejším jednání zastupitelstva města Liberce se vzdá svého mandátu Jiří Bartoloměj Sturz, původem z Mladé Boleslavi, člen operního souboru Divadla F.X. Šaldy. Sturz na sebe upozornil, když se vydával za historika, uváděl, několik univerzit, kde měl historii studovat, ale nikdy žádnou nedokončil.

Nicméně například na soukromé škole v Mladé Boleslavi nechal podvodně přidávat ke svému jménu tituly jako Magistr nebo PhDr. Podobně diskutabilní je jeho údajný šlechtický původ, kde se veřejně označuje za potomka známých rodů, jako jsou Slavatové nebo Harrachové. O tom, zda není smyšlenkou celý údajný šlechtický rod Sturzů se živě diskutovalo na Wikipedii.

Jiřího Bartoloměje Sturze nahradí Jakub Vytiska ze Starostů pro Liberecký kraj, který skončil na kandidátce za ním. Vytiska podniká v IT a marketingu a podílel se na kampani Starostů. Pochází z Varnsdorfu. Na fotografii je sedící spolu s primátorem a jeho spolustraníkem Jaroslavem Zámečníkem, Zámečníkovým kamarádem, za vydírání odsouzeným Miroslavem Kroutilem, kterého primátor zaměstnal na radnici na diskutabilní pozici a starostou Vratislavic Lukášem Pohankou.

Lidovci, kteří se Starosty a TOP 09 utvořili se Starosty pro Liberecký kraj pod jejich značkou nakonec vítěznou koalici, tak ztratí v libereckém zastupitelstvu jednoho ze svých zástupců. Po volbách měla KDU-ČSL dva zastupitele, podobně jako TOP 09, z celkových šestnácti zastupitelů z jednotné kandidátky Starostů v devětatřiceti členném libereckém zastupitelstvu.

Není to první výměna po volbách. Novým zastupitelem za Změnu pro Liberec se například stal Jindřich Felcman, který nahradil svou kolegyni Karolínu Hrbkovou a svého kolegu v ODS po volbách v zastupitelském křesle vystřídal i Lumír Vadovský.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;