Liberecký kraj se své tiskové zprávě pochlubil novým obchvatem ve Kravařích na Českolipsku. Náměstek hejtmana Jan Sviták (Starostové pro Liberecký kraj) se v ní tváří, jako by za její realizací stál Liberecký kraj. Ten s ní ale nemá vůbec nic společného, silnici stavělo Ředitelství silnic a dálnic.

Před dvěma dny Liberecký kraj vydal tiskovou zprávu, ve které veřejnost informuje o novém obchvatu u obce Kravaře. „Obec Kravaře dlouho zatěžovala tranzitní doprava na silnici I/15. Jsem proto za samosprávu Libereckého kraje rád, že se podařilo přeložku dokončit. Již brzy budeme znovu jednat o urychlení výstavby obchvatu České Lípy,“ uvádí v ní Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.

Celá zpráva vypadá, jako kdyby se vedle investora stavby, tedy Ředitelství silnic a dálnic na akci podílel i Liberecký kraj. To ale není pravda. Objednatelem stavby za bezmála 177 milionů korun bylo Ředitelství silnic a dálnic, projektantem společnost Valbek a zhotovitelem firma Strabag. O Libereckém kraji ani zmínka, leda to, že na jeho území se stavba nachází.

Jako první na podivné PR Libereckého kraje a vládnoucích Starostů pro Liberecký kraj upozornil šéfredaktor zpravodajského serveru zdopravy.cz Jan Sůra. Ten k tomu napsal: „Sekce zbytečné tiskové zprávy aneb chlubení se Starostů pro Liberecký kraj cizím peřím v praxi. V tiskové zprávě kraje se radují nad dokončovaným obchvatem Kravař u České Lípy. 100% investice ŘSD, zásluha kraje 0%. Radši bych si od Libereckého kraje početl o soutěži na nejdražší opravu silnice II. třídy v zemi než o stavbě, s kterou nemají nic společného.“ Uvedl Jan Sůra s jasným odkazem na plánovanou opravu pouhého kilometru silničky u podkrkonošského Bozkova, která má přijít Liberecký kraj na neuvěřitelných 170 milionů korun.

Liberecký kraj dává obrovské prostředky na PR svého politického vedení v čele s hejtmanem Martinem Půtou. Letos si vládnoucí koalice v čele se Starosty pro Liberecký kraj schválila bezprecedentních 15 milionů na vylepšení své image v očích veřejnosti, což poměrně hlasitě kritizovala krajská opozice.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;