Liberecký kraj se své tiskové zprávě pochlubil novým obchvatem ve Kravařích na Českolipsku. Náměstek hejtmana Jan Sviták (Starostové pro Liberecký kraj) se v ní tváří, jako by za její realizací stál Liberecký kraj. Ten s ní ale nemá vůbec nic společného, silnici stavělo Ředitelství silnic a dálnic.

Před dvěma dny Liberecký kraj vydal tiskovou zprávu, ve které veřejnost informuje o novém obchvatu u obce Kravaře. „Obec Kravaře dlouho zatěžovala tranzitní doprava na silnici I/15. Jsem proto za samosprávu Libereckého kraje rád, že se podařilo přeložku dokončit. Již brzy budeme znovu jednat o urychlení výstavby obchvatu České Lípy,“ uvádí v ní Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.

Celá zpráva vypadá, jako kdyby se vedle investora stavby, tedy Ředitelství silnic a dálnic na akci podílel i Liberecký kraj. To ale není pravda. Objednatelem stavby za bezmála 177 milionů korun bylo Ředitelství silnic a dálnic, projektantem společnost Valbek a zhotovitelem firma Strabag. O Libereckém kraji ani zmínka, leda to, že na jeho území se stavba nachází.

Jako první na podivné PR Libereckého kraje a vládnoucích Starostů pro Liberecký kraj upozornil šéfredaktor zpravodajského serveru zdopravy.cz Jan Sůra. Ten k tomu napsal: „Sekce zbytečné tiskové zprávy aneb chlubení se Starostů pro Liberecký kraj cizím peřím v praxi. V tiskové zprávě kraje se radují nad dokončovaným obchvatem Kravař u České Lípy. 100% investice ŘSD, zásluha kraje 0%. Radši bych si od Libereckého kraje početl o soutěži na nejdražší opravu silnice II. třídy v zemi než o stavbě, s kterou nemají nic společného.“ Uvedl Jan Sůra s jasným odkazem na plánovanou opravu pouhého kilometru silničky u podkrkonošského Bozkova, která má přijít Liberecký kraj na neuvěřitelných 170 milionů korun.

Liberecký kraj dává obrovské prostředky na PR svého politického vedení v čele s hejtmanem Martinem Půtou. Letos si vládnoucí koalice v čele se Starosty pro Liberecký kraj schválila bezprecedentních 15 milionů na vylepšení své image v očích veřejnosti, což poměrně hlasitě kritizovala krajská opozice.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz tohoto webu je umožněn díky podpoře Ministerstva vnitra ČR, programu Prevence korupčního jednání.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;