Ještě ani neutichly vášně kolem sídliště podél Masarykovy ulice, které zde za značné kritiky občanské i laické veřejnosti postavila firma Syner a v lokalitě se chystá další zástavba. Přímo sousedství galerie Lázně má vyrůst moderní, na pokoj úzký penzion. Od vedení města výstavba dostala výjimku.

Investorem je majitel sousední nemovitosti, naproti zrušené restauraci v objektu LVT, v domě, kde se nachází italská pizzerie. Plánovaný „Penzion Masarykova“ se má vtěsnat mezi tento dům a objekt depozitáře galerie, který zde stojí několik let.

Protože parcela je nejen svažitá, ale také poměrně úzká, má být úzká i plánovaná budova „Penzionu Masarykova“. Ta má de facto kopírovat šíři jednoho hotelového pokoje. Objekt pak má tři nadzemní patra a výškou nepřesahovat okolní budovy. Zpracovatelem prvního návrhu je architektonické studio Kuba a Pilař architekti.

Vedení města, tedy koalice Starostů pro Liberecký kraj, ANO a ODS dalo výstavbě výjimku, přestože na území Liberce platí stavební uzávěra pro výstavbu ubytovacích zařízení. „Ta stavební uzávěra je primárně namířena proti různým ubytovnám, které s sebou nesou negativní sociální jevy. Plánovaný „Penzion Masarykova“ není takovým případem, proto jsme se v radě města shodli, že dostane z tohoto zákazu výjimku,“ uvedl náměstek primátora Ivan Langr (Starostové pro Liberecký kraj).

O penzionu má také jednat rada architektů, která se sejde tento týden 24. října. Proti výstavbě není ani hlavní architekt města Jiří Janďourek, bude si ale klást podmínky. „Nejsme a priori proti zástavbě, ale výsledkem musí být z hlediska architektonického špičková kvalita. Ta ulice a celá lokalita si už rozhodně nezaslouží žádnou průměrnou nebo podprůměrnou architekturu.“, uvedl pro náš web Jiří Janďourek.

Objekt sice prošel radou města, ale ještě s ním oficiálně nejsou seznámeni památkáři z Národního památkového ústavu. „Že se tam výstavba chystá, víme, ale ještě jsme nic oficiálně nedostali, takže se k tomu nemůžeme vyjadřovat,“ odpověděl na dotaz naší redakce Jaroslav Zeman památkového ústavu.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

                                                       

Copyright © 2016 Náš Liberec;