Nový odbor libereckého magistrátu Kancelář architekta města, který rovněž hlavní liberecký architekt, nemá právě na růžích ustláno. Podle exkluzivních materiálů, které přináší náš web, panuje v radě města mezi koaličními stranami, ale i mezi úředníky proti hlavnímu architektovi, ale i celé jeho kanceláři stále hůře skrývaný odpor.

Náš web před několika týdny informoval o sporu v liberecké koalici, na jejímž konci bylo, že Liberec přijde o dotaci 20-30 milionů korun a sběrný dvůr, jehož projekt spolu s firmou FCC, která se ve městě stará o svoz odpadu, připravila bývalá náměstkyně ze Změny pro Liberec Karolína Hrbková.

Příčinou tohoto sporu byl konflikt mezi primátorem Jaroslavem Zámečníkem (Starostové pro Liberecký kraj) a novým hlavním architektem Jiřím Janďourkem a radními z ostatních koaličních stran, tedy ANO a ODS. Těm, podobně ale jako i  některým dalším Starostům, se nelíbilo, že primátor s hlavním architektem prosazují architektonickou soutěž na sběrný dvůr, která by podle nich znamenala navýšení nákladů již vypracovaného projektu.

Dnes se kritikům primátora a hlavního architekta nelíbí akce, kterou minulý týden uspořádala kancelář hlavního architekta na náměstí před radnicí, ve které veřejnosti a médiím představila své fungování spolu s první architektonickou soutěží, která přinesla vítězný návrh na rekonstrukci budovy bývalého Uranu na třídě 1. máje v Liberci.

Pořádané akce zúčastnil vedle hlavního architekta, který je vedoucím jednoho z magistrátních odborů, sám primátor Zámečník a jeho náměstci Jiří Němeček (ANO) nebo Jiří Šolc (Starostové pro Liberecký kraj) - viz úvodní obrázek. To ale vyvolalo shromáždění před radnicí rozlícení tajemníka města Martina Čecha. Podle interních informací kritici znovu obnovení Kanceláře hlavního architekta velice nelibě nesou například i fakt, že odbor má své vlastní webové stránky.

Tajemník Čech je sice opozicí někdy kritizován za, podle ní, špatnou práci, ale dosud měl zastání ve vedení města, včetně primátora Zámečníka. Například na posledním zastupitelstvu, když se jej primátor zastal oproti opozici, která chtěla vědět, zda bude někdo za prokazatelně špatnou práci úředníků, která Liberec stála 150 tisíc korun, sankcionován.

Naše redakce ale disponuje mailem, který ukazuje, že nyní si tajemník Martin Čech nebere servítky a poměrně tvrdě kritizuje akci Kanceláře architekta města, které se účastnil i primátor Zámečník a náměstek Němeček.

Laskavému čtenáři předkládáme zmíněný dokument k posouzení, aby si sám udělal obrázek o tom, jaké poměry a vztahy panují mezi zdmi magistrátu statutárního města Liberce. Přečíst si reakci tajemníka na dopis hlavního architekta si tak může ZDE

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;